Poznaliśmy terminy i miejsca spotkań rejonowych dobrodziejów i współpracowników misji, organizowanych przez Referat Misyjny z Pieniężna w pierwszym półroczu 2019 roku. Odbędą się one w Elblągu, Olsztynie, Gdyni, Bielsku-Białej i Wrocławiu.

Tradycyjnie w czasie Wielkiego Postu w Pieniężnie organizowane jest weekendowe Skupienie dla Animatorów i Dobrodziejów Dzieła Misyjnego.

Oto terminy i miejsca spotkań:

  • 17 lutego (niedziela) – Elbląg, kościół Bożego Ciała, ul. Robotnicza 29
  • 23 lutego (sobota) – Olsztyn, Parafia św. Franciszka, ul. Dybowskiego 2
  • 3 marca (niedziela) – Gdynia, Parafia OO. Redemptorystów, ul. Portowa 2
  • 23 marca (sobota) – Bielsko Biała, Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, ul. Trugutta 13
  • 30 marca (sobota) – Wrocław, Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, Plac Grunwaldzki 3
  • 5-7 kwietnia – Weekendowe Skupienie dla Animatorów i Dobrodziejów Dzieła Misyjnego (Pieniężno)

Spotkania rozpoczynają się o godz. 9.00, zaś zakończenie planowane jest ok. 15.00. Gościem każdego spotkania będzie misjonarz, który opowie o swojej pracy misyjnej. Dodatkowo w programie każdgo spotkania przewidziano Mszę Świętą, modlitwę różańcową i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Będzie można także przywieźć ze sobą przedmioty zbierane przez Referat Misyjny w Pieniężnie w ramach prowadzonych akcji misyjnych, np. środki opatrunkowe, środki czystości, znaczki pocztowe, stare zachodnioniemieckie marki, niepotrzebne klucze oraz nieużywane, ale w dobrym stanie stare medaliki, krzyżyki i różańce. Będzie także okazja do nabycia literatury religijnej i misyjnej oraz różańców i filmów misyjnych.

Po wakacjach odbędą się jeszcze spotkania w Szczecinie, Rzeszowie i w Koluszkach. Dokładne terminy zostaną podane w późniejszym czasie.

Polecamy

  • 1