Konkurs "Gdy myślę misje..."

1 lutego rozpoczęła się VI edycja konkursu „Gdy myślę misje...”. W tym roku konkurs ma tylko część plastyczną, adresowaną do dzieci i młodzieży i przebiega pod hasłem „Świat radości i pokoju”.

Głównym celem konkursu jest uwrażliwienie uczestników na takie wartości jak przyjaźń, zgoda, solidarność, wrażliwość i pokój. To one sprawiają, że świat i życie człowieka pod każdą szerokością geograficzną stają się godne, radosne i szczęśliwe.

Człowiek, który od najmłodszych lat z szacunkiem podchodzi do innych ludzi, niezależnie od rasy czy koloru skóry, jest budowniczym lepszego świata – żyjącego w pokoju i z optymizmem patrzącego w przyszłość - przekonują Ogranizatorzy.

Termin nadsyłania prac konkursowych mija 10 kwietnia 2019 roku. Ogłoszenie wyników odbędzie się 18 maja w Misyjnym Seminarium Duchownym w Pieniężnie.

Organizatorem konkursu jest Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów w Pieniężnie. Regulamin konkursu i formularze zgłoszeniowe znaleźć można na stronie www.muzeumpieniezno.pl.

W pięciu dotychczasowych edycjach konkursu, który wcześniej miał formułę plastyczno-literacką, wzięło udział w sumie ponad 3 tys. uczestników z kilkudziesięciu miejsc na terenie całej Polski.


icon pdfPobierz pełną wersję plakatu (PDF)

 

Polecamy

  • 1