W czwartek 30 kwietnia o godz. 18.15 w kościele pw. Wszystkich Świętych w Chludowie zostanie odprawiona kolejna Msza św. o beatyfikację o. Mariana Żelazka, misjonarza werbisty pochodzącego z podpoznańskiego Palędzia. Tego dnia przypada 14. rocznica śmierci tego Sługi Bożego. 

Msza św. będzie transmitowana online na YouTube - wejście ze strony www.parafiachludowo.pl oraz www.werbisci.pl.

Z okazji tej rocznicy oraz 75. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau (29 kwietnia 1945), gdzie w latach 1940-45 więziony był o. Marian, od 25 kwietnia do 3 maja można obejrzeć online film dokumentalny o o. Żelazku pt. „Siewca nadziei” (2018) w reż. Andrzeja Biernackiego. (zob. TUTAJ)

Przypominamy, że każdego 30 dnia miesiąca w kościele parafialnym w Chludowie podczas Mszy św. o godz. 18.15 (w dni powszednie) lub godz. 11 (w niedziele i święta) modlimy się o beatyfikację o. Mariana Żelazka.

Z kolei w Domu Misyjnym w Chludowie można zamawiać książkę pt. „Człowiek dla wszystkich. O. Marian Żelazek od A do Ż”. Tam też można zwiedzić Muzeum im. o. Mariana Żelazka. Więcej informacji na stronie www.chludowo.werbisci.pl.

Misjonarze Werbiści z Chludowa 

Pobierz pełną wersję plakatu

0
0
0
s2sdefault

Polecamy

  • 1