Gdy do Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bolesława Krzywoustego w Poznaniu dotarła informacja o akcji wysyłki kontenera do Togo, natychmiast zorganizowano zbiórkę. Trwała ona od 23 października do 16 listopada.

Pomimo przeszkód związanych z pandemią wszyscy bardzo się zaangażowali. Dzieci z własnej inicjatywy przynosiły nie tylko przedmioty wymienione na liście zbieranych materiałów, ale także m.in zabawki. Podczas lekcji katechezy dowiadywały się, w jak ciężkich warunkach przyszło żyć ich rówieśnikom w Afryce, dlatego nie miały wątpliwości, aby podzielić się z Nimi i zakupić potrzebne rzeczy.

Wielką radością była dla wszystkich możliwość połączenia się podczas katechezy online z o. Ericiem Hounake SVD z Togo, wikariuszem w werbistowskiej Parafii św. Jadwigi w Warszawie. Misjonarz w niezwykle ciekawy sposób przybliżył uczniom codzienne życie mieszkańców jego rodzinnego kraju. Była też okazja zadania pytań oraz nauki piosenki śpiewanej przez o. Erica w języku suahili.

Cieszymy się bardzo, że możemy sprawić, aby na twarzy małych Togijczyków pojawił się uśmiech – mówi Honorata Dzida, katechetka w Szkole Podstawowej nr 3 im. Bolesława Krzywoustego w Poznaniu.

Zorganizowana przez Referat Misyjny z Pieniężna "Akcja misyjna" ma na celu zbiórkę środków czystości (mydełka w kostce, szczoteczki i pasty do zębów) oraz artykułów szkolnych (zeszyty, kredki, długopisy itp.), które wysłane zostaną do Togo. Wszystkie przedmioty przesyłać można także bezpośrednio na adres Referat Misyjny Księży Werbistów, Pieniężno Pierwsze 19, 14-520 Pieniężno. Bardzo prosimy na przesyłce zaznaczyć "Akcja Misyjna 2020".

Z uwagi na sytuację epidemiczną przedmioty można nadsyłać do końca grudnia.

        

      

logo nowe blue50pxWięcej informacji o "Akcji misyjnej 2020"

 

Polecamy

  • 1