Od przeszło roku cały świat boleśnie dotyka pandemia koronawirusa, która dosłownie wywróciła do góry nogami nasze plany i życie. W związku z tym pragniemy poinformować, że ze względu na Państwa bezpieczeństwo, przepisy sanitarne oraz niepewną i ciągle zmieniającą się sytuację, zaplanowane wiosną 2021 roku Spotkania Rejonowe Przyjaciół Misji w Olsztynie, Elblągu, Gdyni, Bielsku Białej i Wrocławiu NIE ODBĘDĄ SIĘ.

Jeśli to możliwe, proszę abyśmy jeszcze bardziej połączyli się duchowo i ogarnęli serdeczną modlitwą misjonarzy oraz tych, wśród których pełnią swą posługę, a także wszystkich, którzy cierpią z powodu pandemii. Prośmy też Trójjedynego Boga o dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

Wielu z Państwa przynosiło na Spotkania Rejonowe ofiary, którymi wspieraliście misjonarzy. Jeśli nadal chcecie Państwo to czynić, aktualnie pozostaje tylko możliwość dokonania przelewu bankowego lub pocztowego. Wielu Dobrodziejów przynosiło także przedmioty zbierane w ramach różnorakich akcji misyjnych prowadzonych przez Referat Misyjny, np. środki czystości i higieny, pościel, ręczniki, dewocjonalia, szaty i paramenty liturgiczne, znaczki pocztowe, stare i nieużywane telefony komórkowe itp. W tym przypadku prosimy, aby przesłać je pocztą lub, jeśli istnieje taka możliwość, zostawić w jednym z werbistowskich domów misyjnych. Zostaną one przez nas odebrane przy najbliższej okazji. Proszę tylko na pakunku napisać „Referat Misyjny w Pieniężnie” oraz czytelnie swój adres, abyśmy mogli przesłać stosowne potwierdzenie i podziękowanie.

Mam nadzieję, że jesienią 2021 roku będziemy mogli przeprowadzić Spotkania Rejonowe Przyjaciół Misji w Rzeszowie, Szczecinie i Koluszkach. Może nawet uda się w innych miejscowościach. Zainteresowanych jesiennymi spotkaniami prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy od połowy sierpnia 2021 roku. Zachęcamy także, aby w miarę możliwości korzystać z naszej strony internetowej www.pomocmisjom.werbisci.pl.

Prosimy także o przekazanie powyższych informacji osobom, które Państwo znają i wiedzą, że należą do grona Przyjaciół Misji związanych z Referatem Misyjnym w Pieniężnie.

o. Wiesław Dudar SVD
Dyrektor Referatu Misyjnego w Pieniężnie

Polecamy

  • 1