WARSZAWA. Dla Chińczyków, Wietnamczyków i innych mieszkańców Dalekiego Wschodu, rozpoczęcie Nowego Roku przypadło w tym roku na dzień 19 lutego.

W związku z tym w niedzielę, 1 marca, Stowarzyszenie Sinicum im. Michała Boyma SJ zorganizowało w werbistowskim Ośrodku Migranta Fu Shenfu okolicznościowe spotkanie.

SAM 0946W spotkaniu wzięli udział członkowie Sinicum, z prezesem Stowarzyszenia, o. Antonim Koszorzem SVD na czele, oraz osoby zainteresowane pomocą Kościołowi w Chinach. Obecny był także O. Eryk Koppa SVD, Prowincjał Księży Werbistów w Polsce.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą koncelebrowaną, której przewodniczył o. Eryk Koppa SVD, a homilię wygłosił o. Antoni Koszorz SVD. Oprawę liturgiczną przygotowały Siostry Służebnice Ducha Świętego. Modlono się za Kościół katolicki w Chinach i za cały wielki naród chiński. W modlitwie polecano także, wszystkich, migrantów, uchodźców i tych, którzy z racji politycznych lub ekonomicznych nie mogą przeżywać tego najważniejszego w dalekowschodniej kulturze święta razem z bliskimi.SAM 0951

Po Mszy Świętej spotkanie stało się okazją do dzielenia się osobistymi doświadczeniami pomocy Kościołowi w Chinach oraz sposobnością do prywatnych rozmów i pogłębienia więzi. Uczestniczy skorzystali także z okolicznościowego poczęstunku. (za: www.migrant.pl)

blog comments powered by Disqus
0
0
0
s2sdefault

Polecamy

  • 1