CHLUDOWO. W dniach 11-26 lipca w Chludowie odbędzie się XI Parafiada Królowej Pokoju organizowana przez Apostolat Sprawiedliwości i Pokoju, Parafię Wszystkich Świętych Chludowo i zrzeszone organizacje.

Mottem tegorocznej parafiady będą słowa z Księgi Izajasza: "Ci co zaufali Panu, odzyskują skrzydła jak orły. Biegną bez zmęczenia, bez znużenia idą." (Iz 40,31).

Parafiada rozpocznie się w sobotę, 11 lipca, Mszą Świętą odprawioną w kościele parafialnym w Chludowie o godz. 18.15. Po niej nastąpi poświęcenia boiska i rozegrany zostanie mecz otwarcia pomiędzy drużyną Jeźdźców Apokalipsy, która w ubiegłym roku zdobyła tytuł drużyny Fair Play oraz drużyną nowo wylosowaną.parafiada chludowo01

W trakcie zmagań sportowych rozegrane zostaną mecze piłki nożnej, siatkówki, tenisa stołowego i badmintona. Poza tym uczestnicy rywalizować będą w takich dyscyplinach jak wędkarstwo, nordic walking, biegi oraz bule.

W sobotę, 18 lipca, o godz. 16.00 rozpocznie się Festyn Parafiady, w czasie którego wystąpią: Orkiestra Dęta „Chludowo”, Kabaret KGW Chludowo, Zespół Muzyczny Pieśni i Tańca „Chludowianie”. Zaplanowano także gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, akcję „Dar Serca dla Misji – Drzwi do Nieba” prowadzoną przez Caritas, Chrześcijański Pokaz Mody, Konkurs Piosenki Rodzinnej oraz zabawę taneczną. Wręczone zostaną także medale w następujących konkurencjach: wędkowanie, tenis stołowy, biegi.

Po raz drugi w zmaganiach sportowych wezmą udział przedstawiciele innych krajów. Tym razem będą to Węgrowie.

W ramach tegorocznej Parafiady Królowej Pokoju, przy współpracy z Zespołem Szkół im. o. Mariana Żelazka w Chludowie zorganizowano także Miniparafiadę. W czasie jej trwania, 22 lipca, odbędzie się jednodniowy turniej piłki nożnej dla klas I-IV.

Informacje o zapisach, terminach oraz miejscach rozgrywania dyscyplin w ramach tegorocznej XI Parafiady Królowej Pokoju znaleźć będzie można wkrótce na stronie internetowej www.parafiachludowo.pl.

blog comments powered by Disqus
0
0
0
s2sdefault

Polecamy

  • 1