DOBRE MIASTO. 19 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 w Dobrym Mieście odbyło się spotkanie uczniów z dwoma misjonarzami werbistami, zatytułowane „Nasza Dwójka na afrykańskie podwórka”.

Gośćmi dzieci byli ojcowie Maciej Malicki i Marek Glodek, od kilkunastu lat pracujący w Zimbabwe w Afryce.

Spotkanie rozpoczął „Taniec ognia” w wykonaniu podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej. Później były występy „Świątecznej kapeli”, uczniów, nauczycieli i rodziców.

Program artystyczny wypełniły dwie prezentacje multimedialne. Jedna prezentowała Zimbabwe, jego piękno, przyrodę i ludzi, druga natomiast miała formę listu chłopca o imieniu Tembelihe skierowanego do rówieśników w Dobrym Mieście.

Fot. Krzysztof Kozłowski/Foto Gość
(za: "Poslaniec Warmiński")

Więcej fotografii

Po części artystycznej nastąpiło otwarcie wystawy fotograficznej zatytułowanej „Dziecko jest chodzącym cudem”, składającej się z fotografii dzieci wykonanych przez o. Macieja. Wystawa jest efektem realizacji pomysłu Emilii Pietnoczki. Dzięki niezwykłym fotografiom o. Macieja Malickiego i tekstom Korczaka i Jana Pawła II, ukazuje ona piękno Afryki. Wystawa będzie prezentowana również w naszym Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów w Pieniężnie - mówi o. Wiesław Dudar SVD, Dyrektor Muzeum Misyjno-Etnograficznego w Pieniężnie.

O. Marek i o. Maciej są kolegami kursowymi. Święcenia kapłańskie otrzymali w 1998 roku w Pieniężnie. Po dwuletniej praktyce duszpasterskiej w Polsce, oboje wyjechali do pracy misyjnej w Afryce, która odtąd jest ich domem. O. Marek na pracuje w Dlamini, na Ekuthuleni Mission, zaś o. Maciej w dzisięciotysięcznym mieście Plumtree.

blog comments powered by Disqus
0
0
0
s2sdefault

Polecamy

  • 1