Wiadomości

POLSKA

Akcja "Misyjny opatrunek" w Morągu
S. Danuta Piasecka SSpS odbiera materiały opatrunkowe

Akcja "Misyjny opatrunek" w Morągu

Dzieci ze Szkolnego Koła "Caritas" przy Szkole Podstawowej nr 2 w Morągu włączyły się w akcję "Misyjny opatrunek" przygotowaną i prowadzoną przez Referat Misyjny z Pieniężna.

Zebrane bandaże, plastry, gazy i inne środki opatrunkowe przekazali bezpośrednio 22 lutego uczniowie klasy II i IIIa, którzy brali udział w wycieczce do Muzeum Misyjno-Etnograficznego w Pieniężne.

Szkolne Koło "Caritas" przy Szkole Podstawowej nr 2 w Morągu działa już 8 lat. Jego opiekunkami są panie Anna Chmurzyńska i Agnieszka Górak. Razem z dziećmi podejmują wiele działań: porządkują stare mogiły na cmentarzu, zbierają pieniądze na pomoc potrzebującym, organizują zbiórki karmy i koców dla zwierząt ze schroniska, przygotowują paczki. Dzieci radośnie i z wielką ochotą niosą pomoc. Nic więc dziwnego, że równie chętnie przystąpiły do akcji „Misyjny opatrunek”.

Dzieci z naszej szkoły doskonale orientują się, co to znaczy bezinteresowna pomoc. Wiedzą, że dobro, które czynimy innym, wraca do nas w różnej postaci oraz że warto i należy pomagać - mówi Małgorzata Siejka-Masiuk, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 2 w Morągu. - Jest nam bardzo miło, że mogliśmy włączyć się w akcję Księży Werbistów i w ten sposób ulżyć cierpieniom ludzi z ubogich krajów Afryki i Azji.

Akcja "Misyjny opatrunek" polega na zbiórce materiałów dla misyjnych klinik, szpitali i ośrodków zdrowia, szczególnie prowadzonych przez misjonarzy w ubogich krajach Afryki i Azji. W jej ramach można przekazać opaski dziane i elastyczne, bandaże, plastry, siatki opatrunkowe, rękawiczki lateksowe. Środki muszą być przekazane w sterylnych fabrycznych opakowaniach. Alternatywnie można przekazać ofiarę na ten cel, wpłacając wybraną kwotę na konto Referatu Misyjnego z Pieniężna z dopiskiem "Misyjny opatrunek".