Wiadomości

POLSKA

Apollos w Warszawie
Fot. Piotr Garan

Apollos w Warszawie

W dniach 11-13 maja odbyło się w Warszawie kolejne spotkanie Werbistowskiego Wolontariatu Misyjnego Apollos. Wolontariusze spotkali się w piątkowy wieczór miło spędzając czas na wspólnej integracji do późnych godzin nocnych.

Sobota była dniem niezwykle intensywnym - od wspólnie przygotowanego śniadania, poprzez kilka bardzo ciekawych wykładów, aż po Mszę Św. i wieczorną adorację.

Tematyka wykładów była bardzo zróżnicowana. O. Tomasz Szyszka SVD mówił o adaptacji misyjnej, o. Mirosław Piątkowski SVD o początkach Apollosa, o. Andrzej Danilewicz SVD przedstawił sylwetkę ojca Mariana Żelazka, zaś o. Krzysztof Kołodyński SVD przeprowadził szkolenie o sztuce przeprowadzania wywiadów.

Niedziela była również dniem ciekawym i pełnym emocji. Marysia Sułecka opowiedziała o swojej trzymiesięcznej posłudze w Paragwaju, zaś kulminacyjnym wydarzeniem była Msza Św., na której osoby wybierające się w najbliższym czasie na misje, otrzymały krzyże misyjne. Świętowanie udoskonalił przygotowany przez nas pyszny obiad.

Cały weekend można zaliczyć do tych udanych. Była to świetna okazja do wspólnych rozmów, modlitwy i spacerów.

Dawid Wiendlocha