Wiadomości

POLSKA

Modlitwa różańcowa Sinicum
Fot. Stowarzyszenie Sinicum

Modlitwa za Kościół w Chinach

21 października, w ramach Tygodnia Misyjnego, w parafii Najczystszego Serca Maryi w Warszawie, Stowarzyszenie Sinicum modliło się za Kościół w Chinach. Podczas Mszy Św. homilię wygłosił o. Jacek Gniadek SVD, prezes Stowarzyszenia.

Modlitwa różańcowa, odmówiona po Eucharystii, prowadzona była przez s. Aleksandrę Huf SpSS. Dwie tajemnice różańca były odmówione po chińsku przez ks. Xiaowang Shi i s. Janę Zhang.

Obecni w kościele Chińczycy zaśpiewali także dwie pieśni maryjne w ich ojczystym języku. We wspólnej różańcu towarzyszyli sympatycy i członkowie Sinicum, m. in. państwo Tworzydłowie.

Stowarzyszenie Sinicum im. Michała Boyma tworzą osoby, które w różny sposób angażują się w pracę dla Kościoła w Chinach i duszpasterstwo Chińczyków mieszkających w Polsce. Sinicum promuje postawę solidarności z narodami Chin i pośredniczy w kontaktach między Polakami i Chińczykami, zwłaszcza w zakresie życia kulturalnego, religijnego i edukacji.

Od maja 2018 roku prezesem Stowarzyszenia jest o. Jacek Gniadek SVD. Zastąpił na tym stanowisku o. Antoniego Koszorza SVD, jednego ze współzałożycieli Sinicum.