Wiadomości

POLSKA

Relikwie świętego męczennika z Wietnamu wkrótce w Polsce
Sakrament chrztu we wspólnocie Wietnamczyków w Warszawie (fot. za www.migrant.pl)

Relikwie świętego męczennika z Wietnamu wkrótce w Polsce

24 listopada Werbistowskie Centrum Migranta Fu Shenfu z Warszawy i wspólnotę katolików wietnamskich czeka niezwykłe wydarzenie. W tym dniu odbędzie się uroczyste wprowadzenie relikwii św. Andrzeja Nguyen Kim Thonga, jednego z 117 męczenników z Wietnamu.

Termin jest nieprzypadkowy, gdyż w tym dniu przypada liturgiczne wspomnienie św. Męczenników Wietnamskich i doroczny Dzień Modlitw za Kościół w Wietnamie.

Relikwie św. Andrzeja Nguyen Kim Thonga wprowadzone zostaną podczas uroczystej Mszy Świętej w werbistowskiej Parafii św. Jadwigi Śląskiej na warszawskim Żeraniu (ul. Modlińska 4). Przewodniczył jej będzie bp Romuald Kamiński, ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej.

Będąc daleko od swojej ojczyzny, Wietnamczycy postanowili sprowadzić do Polski relikwie św. Andrzeja Nguyen Kim Thonga, aby wypraszał im niezbędne łaski do życia na emigracji w obcym kraju.

Sprowadzenie do Polski relikwii św. Andrzeja Nguyen Kim Thonga będzie poprzedzone 9-tygodniową nowenną przygotowującą wspólnotę katolików wietnamskich do tego święta. Nowenna rozpocznie się 23 września.

W imieniu Centrum Migranta Fu Shenfu, duszpasterzy Parafii św. Jadwigi i wspólnoty katolików wietnamskich zapraszamy do złożenia duchowej ofiary w postaci codziennej modlitwy podczas dziewięciu tygodni trwania nowenny. Modlitwą tą chcemy objąć wietnamskich imigrantów w Polsce oraz katolików w Wietnamie, aby mogli cieszyć się prawdziwą wolnością w wyznawaniu swojej religii.

Werbiści towarzyszą wietnamskim imigrantom w Polsce od lat 90-tych ubiegłego wieku. Dzisiaj istnieją dwie wspólnoty katolików z Wietnamu w Warszawie. Opiekę duszpasterską nad nimi sprawuje Werbistowskie Centrum Migranta Fu Shenfu.

Więcej informacji i plakat wydarzenia można znaleźć na stronie www.migrant.pl.


Modlitwa do świętych Męczenników Wietnamskich

Boże, nasz Ojcze, uwielbiamy Cię w naszych braciach i siostrach
żyjących w Wietnamie, którzy są świadkami Twojej miłości.
Za wstawiennictwem św. Andrzeja Nguyen Kim Thonga i Świętych męczenników Wietnamskich
prosimy, aby Kościół Jezusa Chrystusa w tym kraju rozwijał się, cieszą się prawdziwą wolnością.
Wspieraj także wietnamskich imigrantów w Polsce, aby trwając w jedności z Tobą
przezwyciężali wszelkie przeszkody i trudności.
Udziel narodowi wietnamskiemu darów wiary, nadziei i miłości.
Błogosław mu i prowadź drogami pokoju.
Świeci męczennicy wietnamscy módlcie się za nami teraz i zawsze.
Amen

Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu...