Wiadomości

POLSKA

Równoleżnik M
---

Równoleżnik M - nowy projekt medialny polskich werbistów

3 lipca wystartował nowy projekt medialny polskich werbistów. "Równoleżnik M" ma formę bloga, na którym chcemy dzielić się naszym doświadczeniem świata i ludzi. Mamy madzieję, że każdy będzie mógł znaleźć tam coś ciekawego.

Pod adresem www.rownoleznik.werbisci.pl pojawiać się będą teksty polskich werbistów w następujących kategoriach tematycznych: Biblia, Chiny, duchowość, kontynenty, religia/kultura/sztuka oraz migranci. Zarówno lista kategorii, jak i autorów może się zmieniać.

Skąd pomysł i nazwa? Werbiści jak równoleżniki przecinają świat swoją obecnością. Czynią to czasem dyskretnie i niewidocznie, innym razem konkretnie i namacalnie. Definiują świat swoją obecnością i pracą, charakteryzują przestrzeń i miejsca, przemieniają zdarzenia i ludzi, nadają im kształty i znaczenia. Pracują w najdalszych zakątkach świata, od wschodu do zachodu. Pochodzą zewsząd, z północy i południa. 

Celem projektu jest próba ukazania werbistowskiego rozumienia świata, naszego misjonarskiego spojrzenia na wydarzenia życia. Chcemy opowiadać o oddechach i szeptach świata, które przenikają naszą duchowość i czynią nas świadkami Słowa; o spotkaniach z ludźmi, którzy uczą nas patrzeć na życie z innej perspektyw; o doświadczeniach innych kultur, które pozwalają spojrzeć głębiej na nasze korzenie; o szukaniu sensów i znaczeń w zwyczajnych wydarzeniach życia.

Zapraszamy do lektury i komentowania. Chętni mogą również dopisać się do listy subskrypcyjnej, by otrzymywać cykliczny newsletter z najnowszymi i tekstami publikowanymi w serwsie.