Wiadomości

POLSKA

Spotkanie Przyjaciół Misji w Koluszkach
Fot. Wiesław Dudar SVD

Spotkanie Przyjaciół Misji w Koluszkach

16 listopada 2019 roku w Parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Koluszkach odbyło się doroczne Spotkanie Rejonowe Przyjaciół Misji z rejonu łódzkiego. Wzięło w nim udział ponad 80 osób.

Gościem specjalnym był o. Tomasz Laskowski SVD, misjonarz z Czadu, który przewodniczył Eucharystii i wygłosił okolicznościową homilię.

Podczas spotkania zebrani modlili się w intencji misjonarzy, nowych powołań misyjnych oraz dziękowali Bogu za wyniesienie do godności Sługi Bożego o. Mariana Żelazka SVD. Te prośby zanosili podczas modlitwy różańcowej, Koronki do Bożego Miłosierdzia i Mszy Świętej.

O. Tomasz Laskowski SVD opowiedział zebranym o swojej pracy w Boro w Czadzie. Werbiści pracują tam od kilkunastu lat. Obecnie prowadzą duszpasterstwo w diecezjach Goré, Moundou i Sarh na południu kraju. O. Tomasz zaprezentował przezrocza ukazujące realia życia i pracy misjonarza oraz odpowiedział na wiele pytań dotyczących Kościoła, sytuacji politycznej i kultury Czadu.

Jednym z ważnych punktów programu była projekcja filmu „Siewca nadziei”, przedstawiającego życie i posługę misyjną w Indiach o. Mariana Żelazka.

W spotkaniu w Koluszkach wzięli udział s. Danuta Piasecka SSpS oraz o. Wiesław Dudar SVD z Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie, który jest organizatorem tego spotkania.

Serdecznie dziękujemy ks. proboszczowi Grzegorzowi Świtalskiemu za ogromną życzliwość i otwartość, jak również Paniom, które przygotowały niezbędne pomieszczenia, liturgię i agapę dla uczestników spotkania. (adm)

Fot. Wiesław Dudar SVD