Wiadomości

POLSKA

Spotkanie Rejonowe Przyjaciół Misji w Rzeszowie
O. Łukasz Chrunik SVD, Rosja (fot. Wiesław Dudar SVD)

Spotkanie Rejonowe Przyjaciół Misji w Rzeszowie

W sobotę 1 września 2018 roku w gościnnych progach Bernardyńskiego Centrum Rekolekcyjno-Kulturowego w Rzeszowie odbyło się Spotkanie Rejonowe Przyjaciół Misji Zgromadzenia Słowa Bożego.

Dobrodzieje, Przyjaciele i Rodziny misjonarzy z Rodziny Arnoldowej wspólną modlitwą prosili Boga o dar nowych powołań misyjnych, a także modlili się o w intencji misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach świata.

Nie zabrakło modlitwy o pokój oraz w intencji Ojczyzny z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Uczestnicy spotkania dziękowali także za dar życia i misyjnej posługi wśród trędowatych w Indiach Sługi Bożego o. Mariana Żelazka SVD. Pięknym dopełnieniem była projekcja filmu „Siewca Nadziei” ukazującego niezwykłe życie Ojca Trędowatych.

Podczas spotkania z misjonarzem o swojej pracy w Rosji opowiadał o. Łukasz Chrunik SVD. Za pomocą slajdów przybliżył realia swojego codziennego życia. Nieco później przewodniczył też Mszy Świętej oraz wygłosił homilię, w czasie której przekazał zebranym pozdrowienia od swoich parafian i dziękował za okazywana życzliwość i pomoc. Obecny był także o. Marcin Domański SVD, tegoroczny neoprezbiter. Po Eucharystii udzielił indywidualnego błogosławieństwa prymicyjnego, prosząc o wsparcie modlitewne jego misyjnej posługi w Boliwii, którą rozpocznie pod koniec września.

Kończąc spotkanie o. Wiesław Dudar SVD, dyrektor Referatu Misyjnego z Pieniężna organizującego Spotkania Rejonowe, podziękował za przybycie, złożone dary, życzliwość i wspólną modlitwę. Prosił także o żarliwą modlitwę w intencji nowych powołań misyjnych.

W spotkaniu w Rzeszowie wzięło udział ok. 120 osób.

Fot. Wiesław Dudar SVD