Wiadomości

POLSKA

50-lecie kapłaństwa o. Włodzimierza Gorgonia SVD
Msza Św. jubileuszowa w (fot. Andrzej Danilewicz SVD)

50-lecie kapłaństwa o. Włodzimierza Gorgonia SVD

22 czerwca w Domu Misyjnym w Górnej Grupie odbyła się uroczystość jubileuszowa 50-lecia kapłaństwa o. Włodzimierza Gorgonia SVD, wieloletniego misjonarza w Indonezji.

Mszę Św. jubileuszową koncelebrowało z między innymi 3 współbraci, którzy również pracowali w Indonezji. Wśród nich był pracujący tam do dziś o. Tadeusz Gruca SVD.

O. Jan Czachorek SVD, który w imieniu jubilata przewodniczył Mszy Św., przywołał w kazaniu słowa bpa Jana Obłąka, wypowiedziane podczas święceń o. Gorgonia, że daru kapłaństwa nie otrzymuje się dla siebie samego. O. Włodzimierz swoje kapłaństwo realizował przez 48 lat w Indonezji.

Wśród gości uroczystości jubileuszowej było 2 indonezyjskich kleryków, którzy obecnie studiują w Pieniężnie i jesienią otrzymają święcenia diakonatu. Jednym z nich był kleryk Yulius Dua SVD, ochrzczony przez o. Gorgonia.

O. Andrzej Danilewicz SVD, prowincjalny Sekretarz ds. Misji, nawiązując do książki Jana Pawła II "Dar i tajemnica", wydanej z okazji 50-lecia święceń kapłańskich papieża, złożył podziękowanie jubilatowi w imieniu swoim i prowincjała Polskiej Prowincji SVD. O. Gorgoń cieszył się, że mógł świętować swój jubileusz z dwiema swoimi rodzinami: z rodziną werbistowską oraz ze swoimi krewnymi, którzy licznie przybyli na uroczystość.

O. Włodzimierz Gorgoń SVD urodził się w 1943 roku. Do Zgromadzenia Słowa Bożego wstąpi w 1960 roku. Święcenia kapłańskie otrzymał 22 czerwca 1969 roku w Pieniężnie. w 1971 roku wyjechał do pracy misyjnej w Indonezji. Przez 48 lat pracował duszpastersko w trudnych warukach na wyspie Flores. Jego ostatnią placówką misyjną była parafia Serca Maryi w Wolowudu w centealnej części Flores. Niedawno, z  powodów zdrowotnych o. Włodzimierz powrócił do Polski i zamieszkał w Gornej Grupie.

Fotografie: Andrzej Danilewicz SVD

globe element95px ver1Więcej fotografii