5 października 2024 roku w Górnej Grupie koło Grudziądza odbyły się obchody 100-lecia poświęcenia Domu Misyjnego św. Józefa. Dziękczynnej liturgii w klasztornej kaplicy przewodniczył bp Ryszard Kasyna, ordynariusz diecezji pelplińskiej. Po Mszy świętej uczestnicy obchodów udali się do klasztornego parku, gdzie biskup poświęcił odnowioną figurę Anioła Stróża, ustawioną tutaj już w 1938 roku. W uroczystości wzięli udział werbiści z wielu domów Polskiej Prowincji, w tym o. Prowincjał, Sylwester Grabowski SVD.
Filip urodził się 13 stycznia 1995 roku w Żorach, w diecezji katowickiej. Był najmłodszym synem Mirosława i Ewy Smolińskich. Filip dorastał w ciepłej, religijnej atmosferze rodzinnej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Żorach, gdzie przyjął sakramenty chrztu, Komunii Świętej oraz bierzmowania.
Jego życzliwość i szacunek dla innych, szczególnie osób starszych, były doceniane przez lokalną społeczność parafialną i przełożonych zakonnych. Zostanie zapamiętany jako współbrat towarzyski, spontaniczny i otwarty, który cenił życie duchowe, wspólnotowe oraz pracę fizyczną.
Dobiegły końca powakacyjne Spotkania Rejonowe Przyjaciół Misji. Tym samym zakończyła się tegoroczna tura spotkań dobrodziejów, rodzin misjonarzy i wszystkch zainteresowanych misjami werbistów i sióstr SSpS. Tradycyjnie przyjaciele misji werbistowskich spotkali się w Koluszkach, Rzeszowie i Szczecinie.
- Ze Szczecina, Koluszek i Rzeszowa po raz kolejny popłynęła zgodna i gorąca modlitwa w intencji misji, zanoszona przez misjonarzy, misjonarki, dobrodziejów dzieła misyjnego, a także wielu rodziców i krewnych misjonarzy - mówi o. Wiesław Dudar SVD.
14-15 września w werbistowskiej Parafii Matki Bożej Bolesnej w Nysie rozpoczęły się obchody Roku Jubileuszowego, przygotowującego do 150. rocznicy założenia Zgromadzenia Słowa Bożego. Jednak z uwagi na dramatyczną sytuację powodziową na Opolszczyźnie oraz w trosce o bezpieczeństwo wiernych i gości, celebracje zostały zredukowane do minimum.
Otwarcia Roku Jubileuszowego dokonał o. Sylwester Grabowski SVD, Prowincjał Polskiej Prowincji SVD. Tydzień wcześniej, w niedzielę, 8 września Generał zgromadzenia, o. Anselmo Ricardo Riberio SVD, otworzył je w holenderskim miasteczku Steyl – kolebce werbistów.
Dobiegła końca 37. edycja „Wakacji z Misjami”, czyli letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży organizowanego w Ocyplu w Borach Tucholskich przez Referat Misyjny Księży Werbistów z Pieniężna. W tym roku „Wakacje z Misjami” odbywały się pod hasłem “Drzewo Życia”.
Tradycyjnie w Ocyplu odbyło się pięć 10-dniowych turnusów. Turnus 1 i 5 były turnusami podstawowymi dla dzieci i młodzieży w wieku 9-15 lat. Turnus 2 był przeznaczony tylko dla młodzieży w wieku 14-18
Od 1 sierpnia 2024 roku werbiści posługują w 2 nowych parafiach na terenie archidiecezji poznańskiej: Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Poznaniu oraz Parafii św. Mikołaja w Maniewie. Ich proboszczami zostali odpowiednio ojcowie Damian Piątkowiak SVD oraz Michał Śledziński SVD. W Poznaniu wikariuszami zostali ojcowie Paweł Stadnik SVD i Hanson D’Souza SVD z Indii.
- Na początku marca, gdy prowincjał przyjął od metropolity poznańskiego propozycję objęcia przez naszą prowincję duszpasterstwa w Parafii Niepokalanego Poczęcia, jako poznaniak ucieszyłem się tą wiadomością - mówi o. Damian Piątkowiak SVD.
13 sierpnia 2024 roku zmarł o. Zenon Sikorski SVD, wieloletni misjonarz w Brazylii. Urodził się 28 października 1943 r. w miejscowości Szronka, w diecezji płockiej, w rodzinie Konstantego i Marii z domu Aleksandrowicz. Rodzina utrzymywała się z pracy w gospodarstwie rolnym. Po ukończeniu szkoły podstawowej w rodzinnej miejscowości 28 sierpnia 1958 r. wstąpił do prowadzonego przez Misjonarzy Werbistów niższego seminarium w Domu Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bruczkowie Wielkopolskim.
21 lipca w kościele Misyjnego Seminarium Duchownego w Pieniężnie odbyło się tradycyjne spotkanie kierowców i ich rodzin, włączających się w tegoroczną jubileuszową Akcję św. Krzysztofa. Gościem specjalnym wydarzenia był o. Marek Pogorzelski SVD, były misjonarz w Togo. On też przewodniczył liturgii Mszy św. Po niej na parkingach wokół klasztoru poświęcono pojazdy, a następnie udostępniono do zwiedzania część wystawy odnowionego Muzeum Misyjno-Etnograficznego. Odbyło się także spotkanie z misjonarzami w Togo: o. Markiem Pogorzelskim SVD i o. Mirosławem Wołodko SVD.