Wiadomości

POLSKA

Abp Johna Barwa SVD z Indii odwiedzi Polskę
Luty 2018, Puri - uroczystości 100. rocznicy urodzin o. Mariana Żelazka SVD. Od prawej: abp John Barwa SVD, o. Luvis Ronald Pereira SVD, o. Robert Kisala SVD, bp Jerzy Mazur SVD (fot. Andrzej Danilewicz SVD)

Abp Johna Barwa SVD z Indii odwiedzi Polskę

W dniach 14-29 września 2018 roku gościł będzie w Polsce abp John Barwa SVD, ordynariusz diecezji Cuttack-Bhubaneswar w Indiach, na terenie której żył i pracował Sługa Boży o. Marian Żelazek SVD.

Abp Barwa przyjeżdża do Polski na zaproszenie Polskiej Prowincji SVD, by poznać rodzinny kraj o. Mariana, spotkać się z jego bliskimi i tymi, dla których życie misjonarza było i pozostaje drogowskazem, inspiracją i znakiem.

W czasie swojej wizyty abp Barwa odwiedzi między innymi Palędzie, miejsce urodzenia o. Żelazka oraz Poznań, gdzie skieruje swoje kroki do Fortu VII, pierwszego miejsca pobytu o. Mariana po aresztowaniu przez hitlerowców. W stolicy Wielkopolski spotka się też z abp Stanisławem Gądeckim.

Następnie gość z Indii odwiedzi Chludowo, a w nim Zespół Szkół im. o. Mariana Żelazka, werbistowski Dom Misyjny św. Stanisława Kostki i parafię Wszystkich Świętych. W planie wizyty znalazły się także: Warszawa, Ełk, Wigry, Częstochowa i Pieniężno.

Wraz z abp Johnem Barwa SVD do Polski przyjeżdża także o. Luvis Ronald Pereira SVD, prowincjał Prowincji Wschodnioindyjskiej SVD.