Wiadomości

POLSKA

Czuwanie Misyjnej Rodziny Arnoldowej 2023
Logo XII Czuwania Rodziny Arnoldowej

Czuwanie Misyjnej Rodziny Arnoldowej 2023

Po przerwie spowodowanej pandemią zapraszamy serdecznie na XII Czuwanie Misyjnej Rodziny Arnoldowej, które odbędzie się na Jasnej Górze w dniach 21/22 kwietnia 2023 roku. Hasłem spotkania będą słowa „WDZIĘCZNI I POSŁANI”.

Gościem honorowym spotkania będzie bp Jerzy Mazur SVD, ordynariusz ełcki, były misjonarz w Ghanie, Białorusi i Rosji. Jednym z licznych punktów programu będzie wręczenie Nagrody im. o. Mariana Żelazka.

Pragniemy w tym świętym i ważnym dla Polaków miejscu podziękować Trójjedynemu Bogu za misjonarzy i misjonarki Rodziny Arnoldowej, czyli werbistów, siostry Służebnice Ducha Świętego oraz siostry Służebnice Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji. Wszyscy oni. poprzez swoją posługę i modlitwę, głoszą Dobrą Nowinę na całym świecie.

Chcemy przez wstawiennictwo Królowej Polski prosić o dar nowych powołań do naszych zgromadzeń i prowincji, aby to dzieło było nadal kontynuowane. Natomiast z okazji 100. rocznicy powstania Domu Misyjnego św. Józefa w Górnej Grupie pragniemy złożyć Bogu dziękczynienie za wszelkie dobro, jakie na przestrzeni lat wyszło z tego miejsca. Chcemy również prosić o dar pokoju dla miejsc, gdzie toczy się wojna i cierpią ludzie, w szczególny sposób dla Ukrainy. Wreszcie z wdzięcznością będziemy modlić się za wszystkich Przyjaciół i Dobrodziejów dzieła misyjnego prosząc o potrzebne łaski dla żywych i radość nieba dla zmarłych.

Więcej informacjiglobe element95px ver1

czra2023 plakat850pxPlakat XII Czuwania Modlitewnego Rodziny Arnoldowej (projekt: Sławomir Błażewicz)