Wiadomości

POLSKA

Dom na setne urodziny
Trędowaci w Puri, Indie (fot. Andrzej Danilewicz SVD)

Dom na setne urodziny

Z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy urodzin o. Mariana Żelazka grupa wolontariuszy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu uruchomiła zbiórkę środków na budowę domu dla trędowatych w Puri.

Pod koniec stycznia 5 osobowa grupa z Poznania wyjeżdża do Indii na program wolontaryjno-studyjny. Podczas pobytu chcieliby pomóc przy budowie domów i zafundować jeden z nich.

W 100. rocznicę urodzin Ojca Mariana Żelazka, chcemy podjąć wyzwanie i kontynuować Jego dzieło - czytamy na stronie akcji. - Chcemy pójść w jego ślady i pomóc ludziom odrzuconym przez indyjskie społeczeństwo. Każdemu człowiekowi na świecie należy się taki sam szacunek.

Koszt budowy jednego domu wynosi około 25 000 zł. Dla nas wspólnie to tak niewiele, dla ludzi chorujących na trąd to czasem jedyna możliwość na prowadzenie normalnego życia - dodają organizatorzy.

Akcję "Dom na SETNE urodziny" można wesprzeć wpłacając dowolną kwotę na stronie akcji. Tam też obejrzeć można krótki film promocyjny. Tylko od nas zależy, czy akcja się powiedzie.