Wiadomości

POLSKA

Niezwykłe czuwania w Pieniężnie
Czuwanie dla dorosłych w kościele seminaryjnym

Niezwykłe czuwania w Pieniężnie

Z tradycji nocnych czuwań dla młodzieży wyrosły dwa nieorganizowane wcześniej wydarzenia. Pierwsze to wieczorne czuwanie dla maturzystów i gimnazjalistów przygotowujących się do pisania egzaminów dojrzałości i testów gimnazjalnych, zaś drugie to czuwanie dla osób, które mają ponad trzydzieści lat i utożsamiają się z pieniężeńskimi spotkaniami młodych.

Impuls do organizacji obydwu wydarzeń wyszedł od werbistów, którzy są lub byli związani z „powołaniówką” Zgromadzenia i animacją misyjną wśród młodzieży.

W piątek 13 kwietnia, o 19:00 w kaplicy rekolekcyjnej werbistowskiego seminarium rozpoczęło się czuwanie maturzystów. Główna myśl spotkania opierała się na prostych, egzystencjalnych pytaniach: do czego Bóg powołuje mnie u progu dorosłego życia? Co mam robić w życiu, by spełniać wolę Bożą i w efekcie – być szczęśliwym?

Czuwaniu przewodził o. Paweł Gałła SVD, który wygłosił konferencję oraz homilię podczas kończącej spotkanie Mszy świętej. Młodzi modlili się również nieszporami, rozmawiali w grupach i trwali przy Panu na adoracji.

W czasie przerw uczestnicy spotkania radośnie spędzali czas na grach, zabawach i poczęstunku, jaki sami sobie sprawili, przywożąc słodkości. Przybyło nieomal 40 osób. Oprawę muzyczną zapewnił zespół muzyczny  z Ornety. Spotkanie  zakończyło się  o godz. 1.00 w nocy.

czuwpno kwie04Czuwanie dla maturzystów (13 kwietnia 2018)

W sobotę 14 kwietnia, również o 19:00, swoje czuwanie rozpoczęły osoby po trzydziestce, które czują się szczególnie związane z nocnymi czuwaniami, od wielu lat organizowanymi przez werbistów w Pieniężnie. Stawili się tak licznie (ponad 100 osób), że spotkanie musiało się przenieść z kaplicy rekolekcyjnej do kościoła seminaryjnego.

Uczestnicy rozpoczęli czuwanie nieszporami, po których konferencję wygłosił pomysłodawca spotkania, o. Tomasz Bujarski SVD. Tematy poruszane na konferencji były dyskutowane w grupach. Intymną relację z Jezusem czuwający w niedzielną noc, przeżywali w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Spotkanie zakończyła niedzielna Eucharystia, którą sprawował o. Paweł Gałła SVD. Podobnie jak Czuwanie maturzystów, to spotkanie również zakończyło się o godz. 1:00 w nocy.

Cieszymy się, że rozpoczęte przed laty z natchnienia Ducha Świętego nocne misyjne młodzieżowe czuwania w Pieniężnie, wciąż przynoszą obfity owoc. Młodych ludzi zachęcają, by swoje troski i nadzieje kładli u stóp Zmartwychwstałego Pana, a starszym wciąż przypominają, jak wiele łask wynieśli z seminaryjnego Kościoła w czasach pierwszej młodości. Piszemy pierwszej, bo pierwsza to nie ostatnia. Wszak sam Pan przekonuje w swym słowie każdego z nas, trwającego przy Nim, że „odnawia się młodość twoja” (Psalm 103).

Zapraszamy na czuwanie majowe, które zakończy sezon uświadamiający nam, że z woli Bożej JESTEŚMY MISJĄ!

Więcej fotografii:

https://www.facebook.com/pg/Powolani-SVD-113932965919246/photos/?tab=album&album_id=179146326064576

https://www.facebook.com/pg/Powolani-SVD-113932965919246/photos/?tab=album&album_id=179427306036478