Wiadomości

POLSKA

Poświęcenie darów w Pieniężnie
O. Jacek Wojcieszko SVD święci przedmioty przekazane przez Dobrodziejów misji (fot. Isaac Anim-Addo Kwame SVD)

Poświęcono dary polskich przyjaciół misji

1 maja podczas spotkania alumnów i moderatorów wyższych seminariów duchownych Metropolii Warmińskiej, które odbyło się w Misyjnym Seminarium Duchownym w Pieniężnie, poświęcono dary ofiarowane przez Przyjaciół i Dobrodziejów misji.

Ceremonii poświęcenia dokonał o. Jacek Wojcieszko SVD, rektor seminarium w Pieniężnie, na zakończenie okolicznościowej Mszy Św.

Wśród poświęconych przedmiotów znalazły się:

  • 2 obrazy Jezusa Miłosiernego, przeznaczone do hiszpańskojęzycznych krajów w Ameryce Południowej.; to dar pani Marii Szostak z Siedlec
  • obraz św. Jana Pawła II do kościoła parafialnego w Köröm na Węgrzech, którego autorem jest artysta malarz Wojciech Nowaczyk z Wieruszowa. Parafia w Köröm, położona tuż przy granicy z Romunią, jest nietypowa o tyle, że większość stanowią w niej węgierscy Romowie. Prosili oni o taki obraz, gdyż postać św. Jana Pawła II jest tam bardzo popularna. W 2013 roku Referat Misyjny z Pieniężna przekazał już do parafii obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Jej kult jest tam bardzo żywy, a poprzedni obraz był niewielkich rozmiarów i zniszczony zębem czasu.
  • paramenty liturgiczne przeznaczone do niewielkich i ubogich wspólnot katolickich na Wschodzie.

Serdecznie dziękujemy naszym dobrodziejom za życzliwość, zaufanie i otwarte serce na potrzeby dzieła misyjnego.

Fot. Isaac Anim-Addo Kwame SVD