Wiadomości

POLSKA

Znaczki na misje - przedszkolaki
Zakończenie II Ogólnopolskiego Konkursu „Każdy znaczek wspiera misje - przedszkolaki”

Przedszkolaki zbierają znaczki na misje

7 czerwca w Szkole Podstawowej w Wiercinach odbyło się zakończenie II Ogólnopolskiego Konkursu „Każdy znaczek wspiera misje - przedszkolaki”. Dzieci z całej Polski wraz z rodzicami i nauczycielami zbierały znaczki pocztowe, które trafiły do Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie.

W czasie tegorocznej akcji, w której wzięło udział 159 szkół z całej Polski, udało się zebrać 174 970 znaczków. To nowy rekord!

W uroczystości udział wzięli: Jacek Michalski, burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego, o. Adam Michałek SVD, wicerektor Misyjnego Seminarium Duchownego w Pieniężnie, wielu zaproszonych gości, uczniowie oraz rodzice.

Nagrodzonych zostało 18 placówek. Nagrody ufundowali burmistrz Jacek Michalski, Robert Halik („Bliżej Przedszkola”), o. Wiesław Dudar, dyrektor Referatu Misyjnego Księży Werbistów oraz Anna Juszczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Wiercinach.

Całość koordynowała i prowadziła Elżbieta Zacharska. Organizatorzy ruszają już ze zbiórką znaczków na przyszły rok.

Akcja "Każdy znaczek wspiera misje" trwa nieprzerwanie od połowy lat 80-tych XX wieku. Jej organizatorem jest Referat Misyjny z Pieniężna. Znaczki zebrane w ramach akcji są zamieniane na środki finansowe, dzięki którym wspieramy pracę misjonarzy i misjonarek na całym świecie (zob. plakat akcji)

znaczkiprzedszkolaki01

znaczkiprzedszkolaki02

znaczkiprzedszkolaki04