Wiadomości

POLSKA

Spotkanie przyjaciół misji we Wrocławiu
Spotkanie z o. Mariuszem Pacułą SVD

Spotkanie przyjaciół misji we Wrocławiu

W sobotę 17 marca 2018 r. odbyło się spotkanie Przyjaciół Misji z rejonu Wrocławia, zorganizowane przez Referat Misyjny Księży Werbistów w Pieniężnie.

Od lat odbywa się ono w gościnnych progach księży salezjanów przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego na Placu Grunwaldzkim.

Gościem specjalnym był o. Mariusz Pacuła SVD, który przybliżył zebranym życie, troski i radości mieszkańców Ghany, gdzie posługiwał przez 17 lat. Dzięki slajdom, krótkim filmikom i barwnym opowieściom uczestnicy spotkania mogli zobaczyć i poznać tamtejszy Kościół oraz pracę misjonarzy w tym kraju.

O. Mariusz przewodniczył także Mszy św., a w homilii dziękując za dotychczasową pomoc misjom, zachęcał do wytrwałej modlitwy w intencji misji oraz o dar nowych powołań misyjnych, których brak jest coraz bardziej odczuwalny.

Na spotkanie przybył też pochodzący z Wrocławia o. Maciej Józefczuk SVD, misjonarz w Kostaryce, który przebywa w Polsce urlopie.

Przyjaciele misji dziękowali Bogu za życie, misyjną posługę i rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego o. Mariana Żelazka SVD, a także za odzyskaną 100 lat temu niepodległość. Modlitwa różańcowa, Gorzkie Żale, Koronka do Bożego Miłosierdzia były zanoszone w tych intencjach.

Spotkanie nie odbyłby się gdyby nie zaangażowanie grupy Przyjaciół Misji, którzy przygotowali pomieszczenia i agapę podczas, której zebrani mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat aktualnych akcji misyjnych i planowanych spotkań Rodziny Arnoldowej.

Na spotkanie z Pieniężna przybyli: s. Danuta Piasecka SSpS, wolontariusz Grzegorz Grzesik i o. Wiesław Dudar SVD.