Wiadomości

POLSKA

Spotkanie przyjaciół misji w Elblągu
O. Henryk Ślusarczyk SVD i przyjeciele misji z Elbląga i okolic

Spotkanie przyjaciół misji w Elblągu

Elbląg to kolejne miejsce, gdzie odbyło się doroczne rejonowe spotkanie przyjaciół misji. Odbyło się ono w niedzielę, 25 lutego.

Znajdujący się zaledwie kilkadziesiąt metrów od elbląskiego seminarium duchownego kościółek Bożego Ciała na kilka godzin stał się miejscem intensywnej modlitwy w intencji misji i nowych powołań misyjnych.

Centralnym punktem spotkania jest zawsze Msza św., której tym razem przewodniczył i homilię wygłosił o. Henryk Ślusarczyk SVD. Podzielił się także doświadczeniem pracy misyjnej w Angoli. Przeźrocza oraz barwne opowieści przybliżyły problemy, radości i codzienne troski misjonarzy oraz tamtejszego Kościoła, a także bogactwo zwyczajów mieszkańców tego afrykańskiego kraju.

Poprzez modlitwę różańcową, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo Gorzkich Żali uczestnicy spotkania w Elblągu zanieśli dar modlitwy w intencji nowych powołań misyjnych. Nie zabrakło także modlitwy dziękczynnej za dar życia i posługi misyjnej o. Mariana Żelazka SVD oraz za rozpoczęty 11 lutego w Puri jego proces beatyfikacyjny.

Spotkanie w Elblągu zorganizował Referat Misyjny Księży Werbistów w Pieniężnie. Jak zwykle uczestnicy mogli zaopatrzyć się w materiały misyjne oraz złożyć ofiary i dary zbierane w ramach różnych akcji misyjnych. Serdecznie dziękujemy grupie Przyjaciół Misji pod przewodnictwem p. Krystyny Lonhard za przygotowanie pomieszczeń i agapy.

W przeprowadzeniu spotkania wzięli udział również: s. Danuta Piasecka SSpS, o. Wiesław Dudar SVD, kleryk Paweł Skupień SVD oraz Grzegorz Grzesik, wolontariusz z Kościerzyny.