Wiadomości

POLSKA

Spotkanie przyjaciół misji w Gdyni
Uczestnicy spotkania w Gdyni

Spotkanie przyjaciół misji w Gdyni

W niedzielę 18 lutego w kościele Stella Maris u oo. Redemptorystów w Gdyni odbyło się doroczne spotkanie Przyjaciół Misji z rejonu Trójmiasta.

W spotkaniu zorganizowanym przez Referat Misyjny Księży Werbistów w Pieniężnie wzięło udział ponad 200 osób: krewnych, przyjaciół i dobrodziejów misjonarzy oraz delegacje kilku kół misyjnych.

Podczas wspólnego różańca, nabożeństwa Gorzkich Żali i Koronki do Bożego Miłosierdzia uczestnicy spotkania otoczyli misjonarzy modlitwą. Podczas Mszy św. dziękowali za osobę o. Mariana Żelazka SVD - za dar jego misyjnej posługi w Indiach oraz za rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego nestora polskich werbistów. Mszy św. przewodniczył oraz homilię wygłosił o. Wiesław Dudar SVD, dyrektor Referatu Misyjnego z Pieniężna, były misjonarz w Papui Nowej Gwinei.

Dzięki misyjnemu świadectwu s. Hanny Lellek SSpS zebrani mieli okazję dowiedzieć się o pracy misjonarzy i misjonarek w Ghanie, poznać tamtejsze zwyczaje i życie ghańskiego Kościoła.

W spotkaniu w Gdyni wzięli udział również s. Danuta Piasecka SSpS oraz kleryk Arkadiusz Kosznik SVD z Pieniężna, którzy rozprowadzali wśród zebranych materiały misyjne oraz przyjmowali dary w ramach akcji misyjnych organizowanych przez Referat Misyjny.

Jak zwykle na wysokości zadania stanęły panie i panowie, którzy przygotowali miejsce spotkania oraz agapę. Do zobaczenia za rok.