Wiadomości

POLSKA

Spotkanie Rejonowe Przyjaciół Misji w Elblągu
Spotkanie z Mateuszem Włosińskim z Werbistowskiego Wolontariatu Misyjnego APOLLOS

Spotkanie Rejonowe Przyjaciół Misji w Elblągu

W niedzielę 17 lutego 2019 roku spotkaniem w Elblągu rozpoczął się kolejny cykl dorocznych Spotkań Przyjaciół Misji. Uczestnicy z rejonu elbląskiego zebrali się jak zwykle w kościele Bożego Ciała, aby modlić się w intencji misji, podopiecznych misjonarzy i nowych powołań misyjnych.

Centrum spotkanie stanowiła Msza Święta, której przewodniczył o. Wiesław Dudar SVD, dyrektor Referatu Misyjnego w Pieniężnie. Podczas Eucharystii wierni modlili się również o błogosławieństwo i potrzebne łaski dla ks. Wojciecha Skibickiego, nowego biskupa pomocniczego diecezji elbląskiej, który przyjmie sakrę biskupią 6 kwietnia.

Dziękowano także za 20-lecie beatyfikacji czterech polskich werbistów-męczenników – br. Grzegorza Frąckowiaka i ojców Stanisława Kubisty, Ludwika Mzyka i Alojzego Ligudy, którzy w II wojny światowej oddali swoje życie za wiarę. Ich beatyfikacji 13 czerwca 1999 r. dokonał w Warszawie św. Jan Paweł II.

Z życiem mieszkańców Boliwii, z sytuacją tamtejszego Kościoła i pracą polskich werbistów, zapoznał uczestników Mateusz Włosiński z Werbistowskiego Wolontariatu Misyjnego APOLLOS. Uzupełnieniem spotkania z nim były slajdy i filmy z jego pracy. Natomiast świadectwo misyjnego powołania przedstawił kleryk Paweł Skupień SVD z Pieniężna. Zebrani obejrzeli także nowy film pt. „Miłość bez granic”, który ukazuje życie i posługę misyjną Sługi Bożego o. Mariana Żelazka.

Jak zwykle s. Danuta Piasecka SSpS miała pełne ręce roboty. Poza odpowiedziami na liczne pytania przyjmowała ofiary i przedmioty zbierane w ramach akcji misyjnych.

W spotkaniu w Elblągu wzięło udział 120 osób.

Spotkania Przyjaciół Misji, organizowane przez Referat Misyjny z Pieniężna, odbywają się rokrocznie w Elblągu, Olsztynie, Gdyni, Bielsku-Białej, Wrocławiu, Szczecinie, Rzeszowie i Koluszkach.

Fotografie: Paweł Skupień SVD, Wiesław Dudar SVD, Mateusz Włosiński