Wiadomości

POLSKA

Spotkanie Rejonowe Przyjaciół Misji w Szczecinie
Msza Święta celebrowana przez o. Marcina Domańskiego SVD (fot. Wiesław Dudar SVD)

Spotkanie Rejonowe Przyjaciół Misji w Szczecinie

W niedzielę 9 września, w gościnnych progach klasztoru księży pallotynów w Szczecinie, przy parafii św. Jana Ewangelisty, odbyło się doroczne Spotkanie Rejonowe Przyjaciół Misji Zgromadzenia Słowa Bożego. 

Kolejny już raz ze Szczecina popłynęła ku niebu gorąca modlitwa w intencji misji i powołań misyjnych, zanoszona wspólnie przez werbistów, rodziców i krewnych misjonarzy oraz dobrodziejów dzieła misyjnego.

Mszy Świętej przewodniczył o. Marcin Domański SVD, tegoroczny neoprezbiter. W homilii dziękował za dar modlitwy, jakim Dobrodzieje każdego dnia ogarniają misjonarzy. Prosił też o modlitewne wsparcie dla siebie, na rozpoczynającą się misyjną posługę w Boliwii. Na zakończenie Eucharystii udzielił zebranym indywidualnego błogosławieństwa prymicyjnego.

Spotkanie w Szczecinie, podobnie jak w innych miejscach Polski, w szczególny sposób poświęcone było osobie Sługi Bożego, o. Mariana Żelazka SVD, którego 100. rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku. Dzieło i postać o. Mariana Żelazka SVD przybliżyła zebranym projekcja filmu „Siewca nadziei”. Natomiast Mateusz Włosiński, wolontariusz z Werbistowskiego Wolontariatu Misyjnego APOLLOS podzielił się doświadczeniami ze swojego pobytu w Boliwii. Dał przy tym piękne świadectwo o pracy polskich misjonarzy i misjonarek w tym kraju.

Tradycją Spotkań Rejonowych Przyjaciół Misji jest, że uczestnicy przynoszą ze sobą przedmioty zbierane w ramach akcji misyjnych prowadzonych przez Referat Misyjny z Pieniężna - telefony komórkowe, środki czystości, środki opatrunkowe, klucze i inne. Jest też możliwośc wsparcia finansowego misjonarzy i misjonarek. Nie inaczej było w Szczecinie. Za wszelką życzliwość dziękował zebranym obecny na spotkaniu o. Wiesław Dudar SVD, dyrektor Referatu Misyjnego z Pieniężna. W sposób szczególny podziękował ks. dr. Pawłowi Płaczkowi, Dyrektorowi Papieskich Dzieł Misyjnych w Archidiecezji Szczecińsko–Kamieńskiej, za przekazanie tysiąca w pełni wyposażonych piórników i pomocy szkolnych, które w najbliższym czasie zostaną przekazane uczniom z misyjnych szkół w Togo.

W spotkaniu w Szczecinie wzięło udział w tym roku ponad 80 osób.

Fotografie: Wiesław Dudar SVD