Wiadomości

POLSKA

Werbiści na Europejskim Spotkaniu Sióstr w ślubach czasowych
Fot. Krzysztof Kołodyński SVD

Werbiści na Europejskim Spotkaniu Sióstr w ślubach czasowych

W dniach 2-7 sierpnia w klasztorze Sióstr Służebnic Ducha Świętego (SSpS) w Raciborzu odbyło się Europejskie Spotkanie Sióstr Juniorystek. Hasło przewodnie tegorocznego spotkania brzmiało „Multimedia - promocja powołań.”

W czasie spotkania warsztaty dla Sióstr przeprowadził o Krzysztof Kołodyński SVD, Prowincjalny i Europejski Koordynator ds. Mediów.

O. Krzysztof podzielił się swoim doświadczeniem pracy w mass-mediach, po czym wraz z niektórymi siostrami nagrał refleksje do tworzonego przez werbistów cyklu „Słowo Boże w moim życiu”.

W czasie spotkania odbyła się także prelekcja ks. prof. Marka Lisa, wykładowcy na Uniwersytecie Opolskim, który mówił o tym, jak na przestrzeni wieków rozwijały się media i przedstawił historię rozwoju obrazu życia zakonnego w XX wiecznej kinematografii. Siostry odwiedziły także Opole, gdzie zostały zaproszone do radia i telewizji, a także wzięły udział w akcji ulicznej „Sisters Mob - Odkrywamy radość!”

Na tegorocze Europejskie Sspotkanie Sióstr Juniorystek przybyło do Raciborza 19 sióstr z 5 krajów: Ukrainy, Austrii, Niemiec, Słowacji i Polski.

sptkjuniorssps02Europejskie spotkanie sióstr juniorystek w Raciborzu (fot. Krzysztof Kołodyński SVD)

sptkjuniorssps03Nagranie z o. Krzysztofem Kołodyńskim SVD podczas europejskiego spotkanie sióstr juniorystek w Raciborzu

sptkjuniorssps04Nagranie z o. Krzysztofem Kołodyńskim SVD podczas europejskiego spotkanie sióstr juniorystek w Raciborzu