Wiadomości

POLSKA

Młodzież na „Wakacjach z misjami” w Ocyplu
O. Andrzej Danilewicz SVD podczas 2. turnusu "Wakacji z misjami" (fot. Maksymiliana Lichota SSpS)

Młodzież na „Wakacjach z misjami” w Ocyplu

2. turnus „Wakacji z misjami” w Ocyplu dobiega powoli końca. Bierze w nim udział ponad 60 uczestników w wieku 14-18 lat. Tegoroczna edycja jest przeżywana pod hasłem „Uderzyć w dzwon”. Omawiane są tematy dotyczące codziennego życia wiarą.

„Wakacje z misjami” oznaczają przeżywanie wakacji z Bogiem, dlatego ważnym elementem dnia jest codzienna Eucharystia, starannie przygotowywana, aby uczestnicy aktywnie i świadomie brali w Niej udział.

Wielokulturowość naszego werbistów jest również widoczna, bo obecni są misjonarze z innych krajów. Dlatego „Wakacje z misjami” możemy nazywać spotkaniem z innymi kulturami.

Jak co roku opiekę nad młodzieżą sprawują alumni z różnych seminariów diecezjalnych, w Polsce, studenci oraz siostry Służebnice Ducha Świętego. W czasie 2. turnusu mieliśmy okazję na parzykład posłuchać o doświadczeniu misyjnym s. Barbary Panfil SSpS, która posługiwała na Filipinach

W tym roku obchodzimy 35. jubileusz „Wakacji z misjami”. Dlatego podczas turnusu młodzieżowego Ocypel odwiedził o. Andrzej Danilewicz SVD, sekretarz ds. misji Polskiej prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego. Przewodniczył Eucharystii i wygłosił Słowo Boże, w którym zachęcał nas do świadomego i ofiarnego przeżywania wiary.

o. Eric Hounake SVD

wzm 2tur2022 02min2. turnus "Wakacji z misjami" w Ocyplu (fot. Maksymiliana Lichota SSpS)