Wiadomości

POLSKA

Zakończył się 3. turnus "Wakacji z misjami" z warsztatami tanecznymi
Msza święta na zakończenie turnusu (fot. Marta Herkt)

Zakończył się 3. turnus "Wakacji z misjami" z warsztatami tanecznymi

27 lipca zakończył się w Ocyplu 3. turnus tegorocznych "Wakacji z Misjami”. Mszy świętej dziękczynnej przewodniczył pochodzący z Ghany o. Firmin Azalekor SVD, rektor warszawskiej wspólnoty werbistów, a także jeden z współprowadzących turnus.

W czasie homilii o. Wiesław Dudar SVD przypomniał 35-letnią historię “Wakacji z Misjami”, tego wybitnie werbistowskiego projektu i podziękował kadrze za pomoc i kreatywność podczas turnusu.

3. turnus tradycyjnie połączony był z warsztatami tanecznymi prowadzonymi już po raz 13. przez Martę Herkt. Na przestrzeni lat warsztaty te zaowocowały w życiu wielu„ocyplowiczów”, którzy podczas “Wakacji z Misjami” mogli stawiać pierwsze kroki w tańcu lub zgłębiać i rozwijać tajniki tej sztuki. W tym roku podczas warsztatów uczestnicy mieli okazję nauczyć się wielu nowych tańców, m.in. kubańskiej cha-chy czy kilku kroków salsy.

Po Mszy świętej rodzice oraz goście ośrodka mogli zobaczyć pokaz tańca podsumowujący warsztaty. Brali w nim udział wszyscy uczestnicy.

Opuszczenie flagi z masztu, uderzenie w dzwon przez każdego uczestnika oraz pożegnalny obiad to jasny znak, że turnus dobiegł końca. Jednak to, czego uczestnicy doświadczyli i nauczyli się, rozwijając swoje zdolności taneczne oraz pogłębiając przyjaźń z Bogiem i innymi, pozostanie na długo w ich sercach. I o to tak naprawdę chodzi.

3wzm zakoncz16Układ taneczny uczestników na zakończenie turnusu

Fot. Marta Herkt, Klaudia Merysińska, Wiesław Dudar SVD