
"Twój szlak" - CD z piosenkami misyjnymi
"Twój szlak" to płyta CD z piosenkami misyjnymi wydana w październiku 2019 roku przez werbistowski Referat Misyjny z Pieniężna z okazji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego.
Utwory autorstwa Mariusza Kozubka (teksty) i Piotra Solorza (muzyka) powstały jako świadectwo tego, w co, jako misjonarze, wierzymy. A co równocześnie jest wielkim zadaniem Kościoła, do którego podjęcia zachęcił Papież Franciszek.
Wśród 9 utworów prostych i melodyjnych zasadniczej części płyty usłyszeć można między innymi piosenki "Misjonarz", "Skarb", "Rusz się", czy "Nie jest trudno dobrym być", czyli prostą i lekką w formie piosenkę inspirowaną powiedzeniem Sługo Bożego o. Mariana Żelazka SVD.
W części bonusowej płyty znalazły się między innymi muzyczne wersje werbistowskich modlitw kwadransowych czy aktu strzelistego Sióstr SŁuzebnic Ducha Świętego, a także "Rusz się" - oficjalny hymn IV Kongresu Misyjnego, który odbył się w czerwcu 2015 roku.
Treści zawarte w tekstach utworów niezwykle dobitnie wybrzmiały w czasie Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego (październik 2019, zbiegającego się z 100. rocznicą przybycia werbistów do Polski i założenia Domu Misyjnego św. Wojciecha w Pieniężnie na Warmii (1919).
„Kościół pielgrzymujący jest misyjnym ze swej natury” – to zdanie z Dekretu Soboru Watykańskiego II „Ad Gentes”(DM2) zachęca nas do tego, byśmy porzucili naszą małą, religijną stabilizację i wyruszyli w nieznane – podejmując odpowiedzialność za obecność Ewangelii w dzisiejszym świecie. Niech te proste z założenia misyjne piosenki towarzyszą nam na drodze odkrywania tego, do czego zostaliśmy jako Uczniowie Jezusa powołani. Powołani bez wyjątku i bez taryfy ulgowej - napisali autorzy wstępie do albumu.
Wkładka dołączona do płyty zawiera teksty wszystkich utworów oraz akordy gitarowe, niezwykle przydatne w codziennym wykonaniu.
Płytę "Twój szlak" można zamawiać w Referacie Misyjnym w Pieniężnie oraz w sklepie internetowym Wydawnictwa VERBINUM.