Wiadomości

POLSKA

Powstanie Studnia Werbistów Męczenników
Kobiety z wioski Kakpala czerpią wodę ze strumienia (fot. Marsel Arjon SVD)

Powstanie Studnia Werbistów Męczenników

13 czerwca 2024 roku minie 25. rocznica beatyfikacji czterech werbistów męczenników. Byli to o. Ludwik Mzyk, o. Stanisław Kubista, o. Alojzy Liguda i br. Grzegorz Frąckowiak. Jako wotum za ich wyniesienie na ołtarze pragniemy wybudować w Afryce studnię, której będą patronami. Powstanie ona we wsi Kakpala w zachodnim Beninie, w diecezji Djougou, niedaleko granicy z Togo.

Zachęcamy do włączenia się zbiórkę funduszy na budowę Studni Werbistów Męczenników. Ofiary można wpłacać na konto Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie.

13 czerwca 2024 roku minie 25. rocznica beatyfikacji czterech werbistów męczenników, którzy podczas II wojny światowej oddali życie za wiarę i Ojczyznę, ginąc z rąk niemieckich okupantów. Byli to o. Ludwik Mzyk, o. Stanisław Kubista, o. Alojzy Liguda i br. Grzegorz Frąckowiak. Beatyfikacji dokonał papież Jan Paweł II na Placu Zwycięstwa w Warszawie, 13 czerwca 1999 r.

Jako wotum za ich wyniesienie na ołtarze pragniemy wybudować w Afryce studnię, której będą patronami. Powstanie ona we wsi Kakpala w zachodnim Beninie, w diecezji Djougou, niedaleko granicy z Togo. Wioska należy do Parafii Matki Bożej z Dompago, którą werbiści prowadzą od 1994 r. Mieszka tam około 1000 osób, trudniących się uprawą soji oraz hodowlą kóz, owiec i drobiu. Każdego dnia kobiety i dziewczęta muszą chodzić po wodę do oddalonego o 1,5 km strumienia.

Dzięki studni mieszkańcy będą mieli łatwy dostęp do czystej i zdrowej wody, dziewczęta będą mogły pójść do szkoły, zdobyć wykształcenie i zmienić na lepsze swoje życie, a ich matki będą mogły znaleźć czas na odpoczynek.

Zachęcamy do włączenia się zbiórkę funduszy na budowę studni w Kakpala. Ofiary można wpłacać na konto Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie.

Nr konta: 42 1240 1226 1111 0000 1395 9119
dopisek: Studnia Werbistów Męczenników

Zbiórka środków na budowę Studni Werbistów Męczenników odbywa się w ramach prowadzonej przez werbistów akcji “Woda dla Afryki”.

studnia kakpala05Kobiety z wioski Kakpala czerpią wodę ze strumienia (fot. Marsel Arjon SVD)

Więcej fotografiiglobe element95px ver1