Wiadomości

POLSKA

Spotkanie z misjami w Durągu

Spotkanie z misjami w Durągu

14 listopada 2023 r. odbyło się spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu koło Ostródy z misjonarzami werbistami z Pieniężna. Gośćmi  byli o. Wiesław Dudar SVD oraz postulant Józef z Wietnamu. 

Uczniowie mieli okazję zobaczyć na przezroczach, jak wygląda praca misjonarzy w Papui Nowej Gwinei oraz dowiedzieć się więcej o kulturze, zwyczajach i codziennym życiu mieszkańców tej drugiej co do wielkości wyspy świata.

Brat Józef opowiedział  o swoim przygotowywaniu się do pracy misjonarza w Polsce. Zaśpiewał też piosenkę w rodzinnym języku o miłości do rodziców, czym wywołał zachwyt i wzruszenie wśród uczniów i nauczycieli. Na koniec spotkania wspólnie modliliśmy się za dzieci z krajów misyjnych w języku pidgin, czyli języku z  Papui Nowej Gwinei. Oczywiście modlitwę poprowadził o. Wiesław.

Uczniowie wraz z nauczycielem, p. Ewą Sochoń, nie zapomnieli wręczyć darów  na misje. Były to środki czystości i higieny osobistej dla szpitala misyjnego w Togo. Oprócz tego przekazano 640 zł na budowę studni w Afryce, w ramach akcji „Woda dla Afryki”.  Środki te uzyskaliśmy podczas kiermaszu misyjnego, na którym można było kupić maskotki, zabawki oraz wypieki wykonane przez rodziców.

Dobry przykład rodziców i ich otwarte serce na potrzebujących z krajów misyjnych z pewnością sprawią, że uczniowie z Durąga zawsze będą wrażliwi na pomoc tym, którzy muszą się zmagać z biedą i przeciwnościami losu, niezależnie od kraju czy kontynentu. 

Tekst i zdjęcia: Ewa Sochoń

Więcej fotografiiglobe element95px ver1