Wiadomości

POLSKA

O. Ryszard Strzyżewski SVD
O. Ryszard Strzyżewski SVD (fot. Krzysztof Kołodyński SVD)

40 lat kapłaństwa o. Ryszarda Strzyżewskiego SVD

W sobotę 14 lipca w Domu Misyjnym św. Józefa w Górnej Grupie jubileusz 40-lecia kapłaństwa obchodził o. Ryszard Strzyżewski SVD, wieloletni misjonarz w Japonii. W uroczystości wzięla udział rodzina, przyjaciele o. Ryszarda oraz współbracia werbiści z Gornej Grupy i innych domów Polskiej Prowincji SVD.

O godz. 11.00 jubilat odprawił Mszę Św. w kaplicy klasztornej. Jednym z koncelenransów był o. Eugeniusz Krauza SVD, który również w tym roku obchodzi 40. rocznicę swoich święcen kapłańskich.

Po obiedzie odbył się koncert duetu muzycznego z Grudziądza, a o godz. 17.00 projekcja fimu dokumentalnego o. Feliska Poćwiardowskiego SVD o pracy misyjnej o. Ryszarda w Nagasaki.

O. Ryszard Strzyżewski urodził się w 1952 roku w Gdańsku. Do Zgromadzenia Słowa Bożego wstąpł w 1971 roku i po 7 latach, 2 kwietnia 1978 roku otrzymał w Pieniężnie święcenia kapłańskie z rąk biskupa Józefa Drzazgi. 30 kwietnia 1978 roku otrzymał krzyż misyjny w katedrze poznańskiej. W 1979 roku wyjechał na misje do Japonii, gdzie pracuje do dziś. Obecnie pracuje w Parafii św. Józefa w Imari (Diecezja Fukuoka) na wyspie Kiusiu. Oprócz wykonywania zadań duszpasterskich jest tam też dyrektorem przedszkola.

Zobacz więcej fotografii z uroczystości  (fot. Krzysztof Kołodyński SVD)