Wiadomości

POLSKA

Poświęcenie kopii obrazów dla parafii w Nowej Uszycy
Obraz Jezusa Miłosiernego w kościele w Nowej Uszycy (fot. Józef Gwóźdź SVD)

Poświęcenie kopii obrazów dla parafii w Nowej Uszycy

13 kwietnia 2023 roku o godz. 15.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbędzie się uroczyste poświęcenie obrazów Apostołów Bożego Miłosierdzia – św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II. Obrazy te są darem Sanktuarium dla Parafii Przemienienia Pańskiego w Nowej Uszycy w Ukrainie, gdzie proboszczem jest o. Józef Gwóźdź SVD. 

Niech uroczystość ta stanie się okazją do trwania przy sercu Jezusa Miłosiernego, do modlitwy o pokój w Ukrainie i na całym świecie. Jeśli słowa Chrystusa dotykają Twojego serca, przyjedź tego dnia Łagiewnik, by zanurzyć się w Bożym Miłosierdziu, przyjąć Jego miłość i razem z nami modlić się do Jezusa Miłosiernego. 

Dla wielu taki wyjazd nie będzie możliwy. Dlatego obecność duchowa i modlitwa będą wielkim darem i ogromnym wsparciem w „zanurzeniu w Miłosierdziu Bożym” wszystkich, którzy najbardziej tego potrzebują. 

W programie uroczystość przewidzialno Koronkę do Bożego Miłosierdzia (godz. 15.00), po której odprawiona zostanie Eucharystia z uroczystym poświęceniem obrazów.

- Poprzez Referat Misyjny Werbistów w Pieniężnie otrzymaliśmy duży, namalowany na płótnie obraz Jezusa Miłosiernego - pisze z Ukrainy o Józef Gwóźdź SVD. - Zaś teraz, kiedy jest już blisko święto Bożego Miłosierdzia, jako dar od Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, otrzymaliśmy kopie obrazów Apostołów Bożego Miłosierdzia, św. Faustyny Kowalskiej i św. Jana Pawła II, znajdujących się w prezbiterium Sanktuarium. Wraz z obrazem Jezusa Miłosiernego, który otrzymaliśmy wcześniej z Pieniężna, będą one tworzyły kaplicę Bożego Miłosierdzia w bocznym ołtarzu naszej świątyni.

obraz bozmilos nwauszyca02 850pxObrazy w prezbiterium Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Ich kopie zostaną przekazane do Nowej Uszycy (fot. za https://verbitasua.org/)