Wiadomości

POLSKA

Spotkanie misyjne w Lidzbarku Warmińskim
Spotkanie w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Lidzbarku Warmińskim (fot. ks. Łukasz Światkowski)

Spotkanie misyjne w Lidzbarku Warmińskim

10 listopada 2023 roku w auli Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Lidzbarku Warmińskim odbyło się spotkanie misyjne uczniów klas II i III z o. Wiesławem Dudarem SVD, dyrektorem Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie. Przyjechał on na zaproszenie ks. dr. hab. Piotra Duksy, proboszcza Parafii św. Andrzeja Boboli i dyrektora liceum oraz ks. wikariusza Łukasza Światkowskiego.

Podczas spotkania o. Wiesław dzielił się swoim doświadczeniem pracy misyjnej w Papui Nowej Gwinei, prezentując piękne zdjęcia i pamiątki przywiezione z tego odległego i egzotycznego kraju. Młodzież z zainteresowaniem oglądała prezentację i przysłuchiwała się opowiadanym ciekawostkom. Każdy z uczestników spotkania otrzymał kalendarz misyjny na zbliżający się rok oraz egzemplarz listopadowego numeru miesięcznika „Misjonarz”.

Możliwe, że zasiane wśród młodzieży ziarno misyjne kiedyś wykiełkuje i w przyszłości któryś z absolwentów lub absolwentek Liceum Katolickiego poczuje powołanie misyjne i wyjedzie na misje jako kapłan, brat misyjny, siostra zakonna lub świecki wolontariusz.

Ks. Łukasz Światkowski