Wiadomości

POLSKA

X edycja Konkursu Plastycznego „Gdy myślę misje…”

X edycja Konkursu Plastycznego „Gdy myślę misje…”

Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów w Pieniężnie zaprasza dzieci i młodzież w wieku 6-15 lat do wzięcia udziału w X edycji Konkursu Plastycznego „Gdy myślę misje…”. Tegoroczne hasło brzmi: „MÓJ KOŚCIÓŁ PARAFIALNY”.

Konkurs trwa od 3 lutego do 4 kwietnia 2023 roku. Jego głownym celem jest dostrzeżenie przez dzieci i młodzież wyjątkowości swojego kościoła parafialnego zarówno w sferze materialnej, jak i duchowej

Kościoły są zabytkowe i współczesne, budowane w różnych stylach, posiadające bogate i zabytkowe lub proste wyposażenie. Niektóre są tłumnie odwiedzane przez pielgrzymów i turystów, są też i takie, gdzie przychodzą tylko wierni z danej parafii. Są niewielkie miejscowości,  gdzie znajduje się tylko jeden kościół.  W większych zaś miastach jest ich bardzo wiele. Są widzialnym znakiem obecności chrześcijaństwa w naszej Ojczyźnie, mówiąc i przypominając wszystkim o Bogu, Kościele i wieczności. Jednak w ich wnętrzu dochodzi do niezwykłego, osobistego i zbawiennego spotkania człowieka z Bogiem, które kształtuje serce i sprawia, że człowiek staje się lepszy – otwarty na Boga i bliźniego.

Warto zgłębić wiedzę na temat swojego kościoła parafialnego, poznać jego historię, dostrzec piękno i to wszystko czego już nie zauważamy,  gdyż przez lata przyzwyczailiśmy się do jego wyglądu, koloru oraz bryły i nie zwracamy uwagi na wymowne szczegóły i detale. Kościół parafialny to ważne miejsce, bo życie wiary ma tu swój początek, rozwój i wpływ na podejmowane decyzje, które nawet mogą zmieniać świat.

Prace konkursowe można nadsyłać do 4 kwietnia 2023 roku na adres:

Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów
Pieniężno Pierwsze 19
14–520 Pieniężno

z dopiskiem: „Gdy myślę misje…”

Ogłoszenie wyników nastąpi w środę 17 maja 2023 r.

Konkurs plastyczny „Gdy myślę misje…” jest organizowany przez Muzeum Misyjno-Etnograficzne w Pieniężnie. Na przestrzeni lat wzięło w nim udział tysiące dzieci i młodzieży z całej Polski.

Więcej informacjiglobe element95px ver1

 gmm2023 plakat850pxProjekt: Sławomir Błażewicz