Wiadomości

POLSKA

XI edycja konkursu plastycznego “Gdy myślę misje…”

XI edycja konkursu plastycznego “Gdy myślę misje…”

1 lutego 2024 roku rozpoczęła się XI edycja konkursu plastycznego „Gdy myślę misje…”. Tegoroczne hasło brzmi: „Kościół – wspólny dom”.

Głównym celem Konkursu jest przypomnienie i uświadomienie dzieciom i młodzieży, że Kościół jest wspólnotą ludzi ochrzczonych, którzy niezależnie od rasy, płci i statusu społecznego razem dążą do zbawienia.

“We wspólnocie Kościoła dzielimy się naszymi troskami, wspólnie rozwiązujemy problemy oraz cieszymy się z sukcesów i osiągnięć innych - czytamy w informacji o konkursie. - Kościoła nikt nie wymyśli, jest on darem Boga dla ludzi. Jest wspólnym domem, rodziną wszystkich wierzących i podążających za Chrystusem, a z Jego woli jest także wspólnotą misyjną głoszącą Ewangelię, że Bóg jest Ojcem każdego człowieka.”

Konkurs “Gdy myślę misje…” jest adresowany do dzieci i młodzieży w wieku 6-15 lat. Prace konkursowe w dowolnej technice należy nadsyłać do 5 kwietnia 2024 r. na adres:

Muzeum Misyjno-Etnograficzne
Pieniężno Pierwsze 19
14–520 Pieniężno

z dopiskiem: „Gdy myślę misje…”

Ogłoszenie wyników nastąpi 17 maja 2024 r.

Konkurs plastyczny “Gdy myślę misje…” od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Co roku bierze w nim udział kilkuset uczestników z całej Polski. Organizatorem konkursu jest Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów w Pieniężnie.

Więcej informacji o konkursieglobe element95px ver1