Wiadomości

ŚWIAT MISYJNY

Obrazy Apostołów Bożego Miłosierdzia dotarły do Nowej Uszycy
Procesja z obrazami św. Jana Pawła II i św. Faustyny (fot. archiwum parafii w Nowej Uszycy)

Obrazy Apostołów Bożego Miłosierdzia dotarły do Nowej Uszycy

16 kwietnia 2023 roku, w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, do kościoła Przemienienia Pańskiego w Nowej Uszycy na Ukrainie uroczyście wniesiono obrazy Apostołów Bożego Miłosierdzia – św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II. Zostały one poświęcone w Łagiewnikach 13 kwietnia (czytaj TUTAJ). Znalazły swe miejsce obok obrazu Jezusa Miłosiernego i w ten sposób powstała kaplica Bożego Miłosierdzia na wzór Sanktuarium w Łagiewnikach.

Uroczystość wniesienia obrazów była dla zgromadzonych niezwykle wzruszającym momentem i znakiem szczególnej obecności miłosiernego Boga. Jest niezwykłym darem fakt, że Święto Bożego Miłosierdzia to nie tylko dzień szczególnego uwielbienia Boga w tajemnicy miłosierdzia, ale to czas łaski dla wszystkich ludzi.

Parafianie w Nowej Uszycy od kilku miesięcy modlą się koronką do Bożego Miłosierdzia, prosząc o pokój w Ukrainie oraz ukojenie i pokój serca, dla tych, których bliscy zginęli podczas wojny lub walczą gdzieś daleko od domu. 

Proboszczem Parafii Przemieniania Pańskiego w Nowej Uszycy jest o. Józef Gwóźdź SVD. To dzięki jego staraniu sprowadzono do Nowej Uszycy kopię obrazu Jezusa Miłosiernego, która została poświęcona w Pieniężnie 15 stycznia 2023 roku.

Za: www.verbitasua.org

obrazy nowauszyca01Koronka do Bożego Miłosierdzia w Nowej Uszycy (fot. archiwum parafii w Nowej Uszycy)