Wiadomości

POLSKA

Spotkanie z misjonarzem z Indii w Gdańsku
Spotkanie w Szkole Podstawowej nr 17 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego (fot. Filip Smoliński SVD)

Spotkanie z misjonarzem z Indii w Gdańsku

7 listopada w kilku gdańskich placówkach odbyło się spotkanie z o. Georgem Josephem Machiyanickal SVD, misjonarzem z Indii. Wraz z nim przybył do Gdańska br. Filip Smoliński SVD, który pomagał w organizacji oraz Monika Błażewicz, która animowała dzieci poprzez śpiew.

Spotkanie zorganizowała Anna Machul, katechetka w Szkole Podstawowej nr 17 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego i w III Społecznej Szkole Podstawowej „STO” w Gdańsku.

Misjonarz prowadził także spotkanie w Szkole Podstawowej nr 45 im. Bohaterów Westerplatte, dzięki zaproszeniu Renaty Chylińskiej, która w tej szkole koordynuje akcje misyjną.

Zajęcia skierowane były do uczniów szkół podstawowych,  aby  poszerzyć ich wiedzę o życiu ludzi i Kościele w Indiach. Dzieci i młodzież miały okazję poznać narodowe zwyczaje Indii, rośliny, zwierzęta, jedzenie, muzykę, budowle i filmy. Na chwilę można było wybrać się na wyprawę do Indii porównać jak różnorodny  i ciekawy jest świat. Dzięki temu uczniowie, poznając problemy innych krajów, uczą się wrażliwości i otwartości.

- Wierzymy, że nasze spotkanie zachęci uczniów do włączenia się w działania misyjne, a może w przyszłości poszerzy także grono misjonarzy. Animacja Misyjna rozpoczyna również zbiórkę środków czystości i higieny osobistej w związku z akcją „Uczniowie-Uczniom” - mówi Anna Machul - W dzisiejszych czasach uwrażliwienie młodych ludzi na potrzeby innych jest niezwykle ważne. Procentuje to na przyszłość, uczy postawy wdzięczności i zrozumienia sytuacji, w jakich znajdują się inni ludzie.

Dziękujemy serdecznie pani dyrektor Barbarze Sławińskiej, pani dyrektor Małgorzacie Sreberskiej i pani dyrektor Lilianie Gdowskiej za gościnność i miłe przyjęcie. Mamy nadzieję, że spotkanie przyniesie obfite owoce wśród dzieci i młodzieży.

Spotkanie w Szkole Podstawowej nr 17 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego (fot. Filip Smoliński SVD)