Wiadomości

POLSKA

Werbiści gośćmi Szkoły Katolickiej w Olsztynie
Fot. Agnieszka Jabłońska, Karolina Gontarz

Werbiści gośćmi Szkoły Katolickiej w Olsztynie

W przeżywaniu Tygodnia Misyjnego pomogła uczniom Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny w Olsztynie wizyta dwóch misjonarzy werbistów, która miała miejsce 27 października 2022 r. Byli to ojcowie Grzegorz Lelang Atulolon SVD i Marek Pogorzelski SVD.

Pochodzący z Indonezji o. Grzegorz opowiedział dzieciom klas IV-VI o swojej 20-letniej posłudze misyjnej w Polsce oraz o roli, jaką w jego życiu odgrywa Matka Boża. Uczniowie dowiedzieli się, jak zostać prawdziwym misjonarzem bez podróży do dalekich, egzotycznych krajów. Spotkanie wzbudziło w uczniach wiele refleksji i chęci pomocy misjom i misjonarzom, którzy pracują wśród najbardziej potrzebujących.

Z kolei o. Marek 17 lat pracował w Beninie i Togo w Afryce Zachodniej. W spotkaniu z nim brali udział uczniowie klas VI-VIII. O. Marek w bardzo ciekawy sposób opowiadał o codzienności misjonarza, warunkach życia w Togo i trudnościach, z jakimi na co dzień borykają się mieszkańcy wiosek tam położonych. Z wielką radością opowiadał o swoim powołaniu misyjnym, a na koniec odpowiadał na pytania uczniów. Przypominał przy tym, iż wszyscy możemy być misjonarzami i pomagać przez swoją modlitwę oraz zaangażowanie w akcje charytatywne.

katolik mpogorz01

katolik mpogorz01

katolik mpogorz01

Fot. Agnieszka Jabłońska, Karolina Gontarz