Wiadomości

ŚWIAT MISYJNY

Kontener dotarł do Kpalimé
Fot. Eric Hounake SVD

Kontener dotarł do Kpalimé

30 lipca dotarł do Kpalimé w Togo kontener z darami zebranymi w trakcie akcji misyjnych prowadzonych przez werbistowski Referat Misyjny z Pieniężna. Trafią one do togijskich szpitali, szkół i parafii.

Odbiorcami przesłanych przedmiotów są misjonarze i misjonarki pracujący w Togo, a całość na miejscu koordynuje o. Marian Schwark SVD, pracujący w parafii w Kpalimé na południowym-zachodzie kraju.

W kontenerze, wysłanym z Pieniężna 1 czerwca (czytaj TUTAJ), znalazły się artykuły sanitarne i opatrunkowe, artykuły szkolne, środki higieniczne, pościel szpitalna, ręczniki, wózki inwalidzkie, składane łóżka z materacami, odzież na cele charytatywne, materiały krawieckie, rowery dla katechistów, a także wyposażenie gabinetu dentystycznego i okulistycznego. Wysłano także dewocjonalia oraz elementy wyposażenia kaplic i kościołów.

Zawartość kontenera to dary Dobrodziejów i Przyjaciół Misji, które zostały zebrane w ramach różnych akcji misyjnych przeprowadzonych przez Referat Misyjny Księży Werbistów w Pieniężnie oraz inne referaty i domy misyjne werbistów w Polsce. Od lat dużą pomocą służy też poznańska Fundacja „Redemptoris Missio” i wielu ludzi dobrej woli. (adm)

Fot. Eric Hounake SVD

logo nowe blue50pxWięcej fotografii