Wiadomości

POLSKA

Wolni w Duchu Świętym
W Centrum Jana Pawła II w Krakowie. (fot. Archiwum - Szymon Porwoł SVD)

Wolni w Duchu Świętym

Pięciu werbistów i cztery siostry SSpS wzięło udział w III Kongresie Młodych Osób Konsekrowanych w Krakowie-Łagiewnikach. W sumie było nas prawie 900 z różnych zakonów, zgromadzeń i instytutów życia konsekrowanego.

Spotkanie minęło na radosnym wspólnym przebywaniu, słuchaniu konferencji i świadectw, a przede wszystkim na modlitwie. Nie umknęło chyba nikomu, że większość uczestników stanowiły siostry zakonne. 

Codzienne Eucharystie sprawowane były w różnych kościołach Krakowa, a konferencje i pracę w grupach prowadziliśmy w Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach.

W Kongresie uczestniczyła również ponad dziesięcioosobowa grupa zakonników spoza Polski – z Portugalii, Węgier, Słowacji. Wspólne świętowanie zakonnej komunii, które trwało w dniach 13-16 września, wypełniło nasze serca przekonaniem, że warto poświęcić całe życie Panu. Obecni na Kongresie misjonarze i misjonarki, z różnych zgromadzeń zakonnych, dawali piękne świadectwo oddania Chrystusowi, nawet w odległych i trudnych zakątkach świata. 

Jesteśmy wdzięczni Chrystusowi za dar powołania zakonnego i pragniemy nadal dzielić się z innymi świadectwem naszego życia. Ważnym punktem spotkania był przemarsz z kościoła oo. Jezuitów do kościoła oo. Franciszkanów. Trasa tego pochodu wiodła przez Rynek Główny Krakowa. Wszyscy ludzie świeccy mieli wtedy okazję ujrzenia, niespełna tysiąca młodych ludzi, zakochanych w Bogu.

Każdemu, kto potrzebuje umocnienia w swoim powołaniu zakonnym, polecam udział w tego typu spotkaniach.

Józef Trzebuniak SVD
Za: Komunikaty SVD