Wiadomości

POLSKA

Młodzież z Chludowa na Lednicy 
O. Heribertus Wea SVD z młodzieżą na Polach Lednickich (fot. Łukasz Goławski SVD)

Młodzież z Chludowa na Lednicy 

1 czerwca 2024 roku odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Spotkania Młodych Lednica 2000. Pomysłodawcą jest dominikanin, o. Jan Góra OP. Był to już dwudziesty ósmy raz, kiedy młodzież z całej Polski zjechała się na Pola Lednickie. W tamtą sobotę nie mogło też zabraknąć tam młodzieży werbistowskiej z Chludowa, którą skupia przy swojej parafii pochodzący z Indonezji o. Heribertus Wea SVD.

Młodzi z Chludowa, w liczbie 20 osób, zameldowali się na Polach Lednickich około godziny 10:00. Długo nie trzeba było czekać, by podopieczni proboszcza ruszyli na różnorakie warsztaty oraz spotkania zapewnione przez organizatorów.

Spotkaniu cały czas towarzyszyła oprawa muzyczna stworzona przez „Siewców Lednicy” oraz scholę lednicką. Jak co roku grany był między innymi utwór „Tak, Tak Panie”, który najbardziej spodobał się chludowianom. Uczestników do ruchu zachęcali tancerze, którzy wzdłuż pól prezentowali układy do wykonywanych piosenek.

lednica2024 02

Młodzież miała również okazję do wyspowiadania się oraz „wygadania” na polu rozmów, gdzie czekali na nich księża oraz siostry zakonne. Na scenie natomiast księża starali się dotrzeć do obecnych na polach ludzi, a różni goście opowiadali swoje świadectwa nawrócenia. 

O godzinie 17:00 oficjalnie otwarto spotkanie Lednica 2000. Mszy Świętej o 20:00 przewodniczył bp Artur Ważny, urzędujący w diecezji sosnowieckiej. Warto wspomnieć, że sama procesja kapłanów oraz służby liturgicznej, która poprzedzała Eucharystię, wydawała się nie mieć końca. Biskup w swojej homilii mówił o tym, by nie wstydzić się trwać przy Chrystusie i nie zniechęcać się otaczającymi nas realiami. Zachęcał również młodzież do brania odpowiedzialności za Kościół i dawania świadectwa wiary. Natomiast chwilę po Mszy św. kardynał Grzegorz Ryś mówił o bezwarunkowej miłości Boga do człowieka. Całość ogólnopolskiej imprezy zamknęło przejście przez „bramę rybę” o północy. 

Młodzież z Chludowa była urzeczona klimatem Lednicy. Wszyscy byli zachwyceni muzyką oraz brali czynny udział w warsztatach i spotkaniach. Ojciec Heribertus myśli, że wyjazd na to spotkanie wpisze się na stałe w kalendarz wydarzeń organizowanych przez parafię w Chludowie.

Tekst i fotografie: Łukasz Goławski SVD

Obejrzyj relację videoglobe element95px ver1

lednica2024 02