Wiadomości

POLSKA

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Gdy myślę misje..."
Prace laureatów konkursu "Gdy myślę misje..." (fot. archiwum organizatora)

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Gdy myślę misje..."

Poznaliśmy wyniki VIII edycji konkursu plastycznego „Gdy myślę misje...” organizowanego przez werbistowskie Muzeum Misyjno-Etnograficzne w Pieniężnie. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Misje czasu pandemii”.

W konkursie wzięły udział dzieci i młodzież z 69 szkół i placówek dydaktycznych z calej Polski. Napłynęło łącznie 656 prac spełniających wymogi regulaminu.

Cieszymy się, że mimo pandemii, w tym roku napłynęło o kilkanaście prac więcej niż rok temu - mówi s. Hanna Lellek SSpS, koordynatorka konkursu. - Trzeba jednak przyznać, że koronawirus miał wpływ i na nas, gdyż w 2019 roku otrzymaliśmy prawie 1400 prac. Ale i tak bardzo się cieszymy z frekwencji, bo nie był to łatwy czas tak dla uczniów, jak i nauczycieli, wychowawców i rodziców.

Uroczyste podsumowanie konkursu i ceremonia ogłoszenia laureatów zaplanowana była na 22 maja w Pieniężnie. Została ona jednak odwołana z powodu stale obowiązujących niektórych obostrzeń i jeszcze niepewnej sytuacji pandemicznej.

Wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji konkursu dziękujemy za udział, a rodziom, nauczycielom i katechetom za pomoc uczniom. Wraz z ogranizatorami mamy nadzieję, że za rok uda nam się spotkać w Pieniężnie na podsumowaniu przyszłorocznego konkursu.

globe element95px ver1Zobacz listę laureatów i nagrodzone prace

Konkurs plastyczny „Gdy myślę misje...” adresowany jest do dzieci i młodzieży, a jego głównym celem jest przybliżenie szeroko pojętej tematyki misyjnej. W tym roku organizatorom zależało na uświadomieniu dzieciom i młodzieży faktu, że nawet w tak trudnej sytuacji jak pandemia koronawirusa, misjonarze i misjonarki dalej głoszą Ewangelię i nie opuszczają ludzi wśród których pracują.

gmm2021 plakat850x1200px min