Wiadomości

ŚWIAT MISYJNY

25 lat werbistów na Jamajce
Od lewej: br. Bernard Spitzley SVD, o. Michael Hutchins SVD, abp Donald James Reece, o. Bernard Latus SVD i o. Robert Ratajczak SVD

25 lat werbistów na Jamajce

W ostatni weekend października werbiści pracujący na Jamajce obchodzili 25-lecie obecności na wyspie. Pracę rozpoczęli w 1993 roku w Parafii Wniebowzięcia Matki Bożej w Morant Bay, niedaleko południowo-wschodniego krańca wyspy.

W uroczystości rocznicowej w Bridgeport wziął udział abp Donald James Reece, emerytowany arcybiskup Kingston. To z jego inicjatywy werbiści podjęci pracę na Jamajce.

Ze strony naszego Zgromadzenia w uroczystości udział wzięli: o. Michael Hutchins SVD, wiceprowincjał Prowincji Chicago, do której należy region Karaibów, br. Bernard Spitzley SVD oraz ojcowie Bernard Latus SVD i Robert Ratajczak SVD.

Obecnie na Jamajce werbiści prowadzą 3 parafie: Parafię Różańca Świętego w Kingston, Parafię Pojednania w Bridgeport oraz Parafię Wniebowzięcia Matki Bożej w Morant Bay.

Na Karaibach werbiści rozpoczęli pracę już w latach 70-tych ubiegłego wieku. Obecnie pracuje tam 16 werbistów z 7 narodowości, w tym 8 Polaków. Posługują na 10 wyspach: Anguilli, Antigui, Jamajce, Montserrat, St. Kitts, Nevis, Tortoli, Virgin Gorda, Sint Maarten/Saint Martin oraz Sabie.

svdjmica02

svdjmica02

svdjmica02

svdjmica02

 Fot. Bernard Latus (za: https://www.facebook.com/Divine.Word.Missionaries.Chicago.Province)