Wiadomości

POLSKA

IV edycja Akcja Misyjnej “Uczniowie - Uczniom”

IV edycja Akcja Misyjnej “Uczniowie - Uczniom”

Papież Franciszek w Orędziu na Światowy Dzień Misyjny 2022 napisał: „Pomimo wszelkich udogodnień, jakie niesie ze sobą postęp nowoczesności, istnieją dziś jeszcze obszary geograficzne, do których nie dotarli jeszcze misyjni świadkowie Chrystusa z Dobrą Nowiną o Jego miłości.”

Nasza wspólna działalność misyjna jest skierowana właśnie na wspieranie pracy misjonarzy. Działają oni na „krańcach ziemi”, u tych, którzy mimo rozwoju cywilizacji, nie zawsze mają to, co jest potrzebne do dobrego, godnego życia.

W Niedzielę Misyjną, 23 października 2022 roku, rozpoczyna się IV edycja Akcji Misyjnej “Uczniowie - Uczniom”! Zachęcamy wszystkie szkoły, przedszkola, parafie i inne ośrodki do zorganizowania zbiórki środków czystości i higieny osobistej.

W trzech poprzednich edycjach zbieraliśmy przybory szkolne, natomiast w tym roku chcemy wspomóc nie tylko szkoły, ale także szpitale i ochronki w Togo. Dlatego serdecznie zapraszamy do zorganizowania akcji w swojej placówce. Szczególnie zapraszamy uczniów szkół do włączenia się w działania misyjne. 

Akcja potrwa do końca stycznia 2023.

Pomysłodawczynią akcji jest Anna Machul, katechetka ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Gdańsku. Werbistowski Referat Misyjny Księży Werbistów w Pieniężnie zajmuje się koordynacją zbiórki i wysyłką przedmiotów do krajów misyjnych.

Zebrane artykuły należy wysyłać na adres: 

Referat Misyjny Księży Werbistów
Pieniężno Pierwsze 19
14-520 PIENIĘŻNO

z dopiskiem “Uczniowie - Uczniom”

Każdą paczkę należy zabezpieczyć, szczególnie jeśli znajdują się w niej płyny. Na paczce należy napisać adres placówki, imię i nazwisko osoby koordynującej akcję oraz umieścić hasło akcji “Uczniowie - Uczniom”. Po zakończeniu akcji każda placówka włączająca się w akcję otrzyma okolicznościowe podziękowanie, które zostanie wysłane na podany na paczce adres.

W razie pytań i niejasności prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

uczniowie uczniom2022 plakat850px

Pobierz pełną wersję plakatu
(plik PNG - 580 kb)