Wiadomości

POLSKA

Kontenery dla Liberii i Papui Nowej Gwinei
Fot. Waldemar Kus SVD

Kontenery dla Liberii i Papui Nowej Gwinei

16 września 2019 roku wyruszyły z Pieniężna 2 kontenery z darami dla misjonarzy w Liberii i Papui Nowej Gwinei. Znalazły się w nich sprzęty i materiały dla szpitali misyjnych, środki czystości, artykuły szkolne, dewocjonalia czy wyposażenie kościołów i kaplic misyjnych.

Kontenery zostały przygotowane przez Referat Misyjny z Pieniężna, a koordynacją ich wysyłki zajmował się o. Waldemar Kus SVD. Do adresatów trafią za kilkanaście tygodni.

Kontener wysłany do Papui Nowej Gwinei trafi do br. dra Jerzego Kuźmy SVD, który jest ordynatorem oddziału chirurgii w szpitalu w Madang. Wśród wysłanych sprzętów i materiałów medycznych jest między innymi łóżka szpitalne, sprzęt ortopedyczny, materiały opatrunkowe. Znalazły się tutaj także m. in. rowery dla katechistów.

W kontenerze wysłanym do Liberii znalazły się artykuły szkolne (zeszyty, długopisy, plecaki, piórniki), środki czystości, pościel, instrumenty muzyczne, zabawki dla dzieci, koce, materace i łóżka szpitalne, a także wyposażenie kościołów i kaplic misyjnych (figury, nagłośnienie, dwocjonalia). Dodatkowo znalazły się tam też materiały katechetyczne przygotowane przez o. Józefa Mazura SVD, byłego misjonarza w Ghanie i Liberii.

Bardzo wiele przedmiotów wysłanych do Liberii i Papui Nowej Gwinei pochodziło z różnorakich akcji misyjnych prowadzonych przez Referat Misyjny z Pieniężna, takich jak "Otwarte Serce", "Opatrunek na misje", "Instrumenty na misje", "Znaki wiary", "Paramenty liturgiczne", "W zdrowym ciele", "Kule nadziei".

Serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom i dobrodziejom misji za wszystkie przekazane dary - mówi o. Wiesław Dudar SVD, dyrektor Referatu Misyjnego z Pieniężna. - Proszę także o dalsze wsparcie, gdyż za kilka miesięcy planowana jest wysyłka kolejnego kontenera do jednego z afrykańskich krajów.