Wiadomości

POLSKA

Spotkanie misyjne z dziećmi w Olsztynie
Fot. Katarzyna Kubacz

Spotkanie misyjne z dziećmi w Olsztynie

Na zaproszenie ks. Eryka Sienkiewicza, duszpasterza Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny w Olsztynie, w piątek 22 października 2021 r. gościł w jej murach o. Wiesław Dudar SVD, dyrektor Referatu Misyjnego w Pieniężnie. Z okazji Niedzieli Misyjnej 2021 dyrekcja szkoły poprosiła, aby w ramach tzw. godziny formacyjnej odbyło się spotkanie misyjne dla całej społeczności szkolnej.

Spotkanie, w którym uczestniczyło około 350 osób, uczniów i nauczycieli, odbyło się w znajdującym się kilkadziesiąt metrów od szkoły kościele parafialnym pod wezwaniem Chrystusa Odkupiciela Człowieka.

O. Wiesław zapoznał zebranych z misyjnym charyzmatem werbistów, różnymi przejawami czci do Matki Bożej w różnych krajach i kontynentach, posługą misjonarzy wśród najbiedniejszych. Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się także, w jaki sposób działają misyjne szkoły oraz usłyszeli o różnych akcjach pomocy organizowanych przez Referat Misyjny Księży Werbistów w Pieniężnie. Przybliżył szczególnie Wakacje z Misjami, czyli popularną i wieloletnią wakacyjną akcję dla dzieci i młodzieży. W 2022 roku w Ocyplu w Borach Tucholskich odbędzie się już jej 35. edycja.

Zebrani odmówili wspólnie jeden dziesiątek różańca w intencji misji i dzieci z krajów misyjnych oraz o dar nowych powołań misyjnych.

Przedłużeniem spotkania jest wystawa misyjna poświęcona br. Jerzemu Kuźmie SVD posługującemu w Papui Nowej Gwinei. Do 6 listopada dostępna będzie w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Świętej Rodziny w Olsztynie. (adm)

Fot. Wiesław Dudar SVD

Fot. Katarzyna Kubacz

wystwa katolik olszt01

wystwa katolik olszt01

wystwa katolik olszt01Wystawa o pracy br. Jerzego Kuźmy SVD w Katolickiej Szkole Podstawoej im. Świętej Rodziny w Olsztynie (fot. archiwum szkoły)